Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Fantastyczne światy Morano – wystawa

Organizatorzy:

Miejski Ośrodek Kultury im. Klemensa Waberskiego

Kiedy:

12.10.2017 18:00 - 05.11.2017

Gdzie: ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

Data publikacji: 2017-10-10 10:13:17

Kategoria

Wystawy Warsztaty

Tagi

wystawa

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Tytuły takie, jak „Gra o tron” czy „Star Wars” znane są dziś prawie każdemu. Każdy z nich ma miliony fanów i stał się przyczyną powstania ogromnej ilości produktów popkultury: od książek, poprzez komiksy aż do gier komputerowych. Także rozwijający się w ogromnym tempie rynek gier planszowych zaadaptował te pozycje, wydając często na świat hity, w które grają setki tysięcy osób na całym świecie. Takie właśnie gry od wielu lat ilustruje nasz rodak, Tomasz „Morano” Jędruszek, czyli kolejny Polak, który zdobył w swojej dziedzinie sławę i uznanie w dziesiątkach krajów świata. Niedługo jego prace pokazane zostaną w Gnieźnie.

Tomasz „Morano” Jędruszek to ceniony polski ilustrator, rocznik 1977. Jak sam podkreśla, jako dziecko bardzo zainspirowały go prace Grzegorza Rosińskiego, Franka Frazetty i MilloManary. Ukończył studia architektoniczne, ale już w ich trakcie tworzył prace dla polskich, brytyjskich i amerykańskich wydawców gier RPG.

Zaraz po studiach zaczął pracę jako niezależny twórca, szczególnie blisko współpracujący ze znaną firmą Fantasy Flight Games wydającą gry planszowe na całym świecie. Ilustrował ich największe hity z franczyz takich jak „Gra o tron”, „Władca pierścieni”, „Star Wars” czy „ArkhamFiles”. Tysiącom fanów w dziesiątkach krajów znane są też jego ilustracje zdobiące kolejne wydania najpopularniejszej gry karcianej na świecie – „Magic: The Gathering”. Swój graficzny ślad pozostawił też na wielu publikacjach z cyklu „Neuroshima” Współpracował także z takimi gigantami branży, jak Sony Online, White Wolf Publising czy Portal Games.

Wielokrotnie nagradzany, między innymi pięciokrotnie zdobył Computer Graphics Society Choice Award. Jego prace pojawiły się też w licznych, zbiorczych publikacjach, ostatnio w „The Best PolishIllustrators 2”, ekskluzywnym i niepowtarzalnym albumie prezentującym najwspanialsze prace najlepszych współczesnych polskich ilustratorów i artystów koncepcyjnych.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 12 października 2017 roku w Dużej Galerii MOK o 18.00. Każdy uczestnik, będzie mógł nie tylko obejrzeć zgromadzone na wystawie prace, ale także porozmawiać z autorem, zobaczyć ilustrowane przez niego gry, a nawet zdobyć autograf na swoim egzemplarzu. Będzie można dowiedzieć się także wiele o technice, w jakiej tworzy autor. Już bowiem 14 października 2017, od 11.00 do 13.00 w sali 204 MOK poprowadzi on bezpłatne warsztaty z rysowania postaci dla chętnych. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy na warsztaty: stowarzyszenie@fantasmagoria.gniezno.pl lub przed zajęciami.

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.