Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Noc Muzeów w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej

Organizatorzy:

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Kiedy:

20.05.2017 19:00 - 21.05.2017 00:00

Gdzie: ul. Kościuszki 12
62-800 Kalisz

Data publikacji: 2017-05-16 12:01:43

Kategoria

Wystawy Warsztaty

Tagi

Noc Muzeów

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Sport w muzeum? To możliwe

Niecodzienną wystawę, ale taką, która może wzbudzić powszechne zainteresowanie Kaliszan, oraz program na tegoroczną Noc Muzeów, przygotowane zostały w siedzibie głównej Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Tegoroczna Noc będzie tematycznie związana z historią i dniem dzisiejszym kaliskiego sportu. 20 maja o godzinie 19:00 otwarta zostanie wystawa pt. "Sport w Kaliszu". Ma ona na celu przybliżenie Kaliszanom tematyki sportowej od czasów dawnych do dziś. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 31 lipca.

Inspiracją do stworzenia wystawy był srebrny medal olimpijski kajakarki Marty Walczykiewicz z Rio de Janeiro, pierwszy zdobyty medal olimpijski w historii naszego miasta. Oprócz tegoż medalu, który będzie można podziwiać podczas wystawy, zwiedzający będą mogli zobaczyć znakomitą większość trofeów z bogatej kariery sportowej Marty, a także jej siostry Darii Walczykiewicz oraz taty Zbigniewa. Na samą Noc Muzeów w naszej siedzibie będzie też wystawiony kajak olimpijski Marty.

Podczas wystawy będzie można zapoznać się z historią kaliskiego sportu w pigułce, a także zobaczyć najstarsze, i nie tylko, trofea oraz eksponaty m.in. Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, Kaliskiego Klubu Sportowego, bokserów KS Prosna, Ziętek Team, Arkadia - Wełna Team, kaliskich karateków oraz sportowców w różny sposób związanych z Kaliszem. Będą również trofea, piłki oraz siatka kaliskich siatkarek, czy przedmioty związane z piłką ręczną popularnie zwaną szczypiorniakiem. Wśród eksponatów będą także te - wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki z Warszawy. Będą stare piłki, rowery, będą pasy mistrzowskie bokserów, worki treningowe, stroje kolarskie - i nie tylko. Oraz - uwaga - pomnik... niespodzianka!

Noc Muzeów zapowiada się równie imponująco. Oprócz spotkania z Darią i Zbigniewem Walczykiewicz (niestety Marta w tym czasie będzie brała udział w zawodach Pucharu Świata w Portugalii), będzie także możliwość porozmawiania z bokserem Adamem Balskim, który 7 maja w widowiskowy sposób znokautował Ukraińca Tarasa Oleksiejenkę. On także zaprezentuje krótki trening. To jednak nie koniec atrakcji. W programie przygotowano także pokaz i warsztaty karate w wykonaniu Kaliskiego Klubu Kyokushin-kan Karate David Club, pokaz i konkurs żonglerki piłkarskiej młodego narybku KKS Kalisz, zajęcia z Zumby poprowadzone przez instruktorów z kaliskiego Aquaparku, a także pokaz judo Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO Kalisz. 

Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie wiosłowania na ergometrze wioślarskim, w żonglerce piłkarskiej, a także quizie wiadomości sportowych. Dla miłośników ekranu przygotowaliśmy  projekcję z archiwum Kaliskiej Kroniki Filmowej - Wydarzenie sportowe w Kaliszu. Będzie też możliwość sprawdzenia swoich sił we wiosłowaniu na ergometrze, na cykloergometrze kolarskim, czy przy bokserskim worku treningowym.

Wśród nagród konkursowych znajdą się m.in. nagrody rzeczowe ufundowane przez Decathlon Kalisz, kurs tańca w szkole tańca Bogdan, voucher do centrum fitness Fabryka Formy w Galerii Amber, karnet na jazdę konną w stajni Krzyżówki, czy wejściówka do Squash Oaza.

 

Program Nocy Muzeów w siedzibie głównej - ul. Kościuszki 12
20 maja - godz. 19:00 - 24:00

19:00 Otwarcie wystawy "Sport w Kaliszu" 
19:30 - 20:00 Spotkanie z Darią i Zbigniewem Walczykiewicz 
20:00 - 20:30 Spotkanie z Adamem Balskim i trening z mistrzem 
20:30 - 21:00 Pokaz i warsztaty karate - Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate David Club 
21:00 - 21:30 Pokaz i konkurs żonglerki piłkarskiej - KKS Kalisz 
21:30 - 22:00 Wydarzenia sportowe w Kaliszu - projekcja z archiwum Kaliskiej Kroniki Filmowej 
21:00 - 22:00 Konkurs wiosłowania na ergometrze wioślarskim 
21:30 - 22:00 Zumba w muzeum - Aquapark Kalisz 
22:00 - 22:30 Pokaz judo - Uczniowski Klub Sportowy JUDO Kalisz 
23:00 - 23:30 Wydarzenie sportowe w Kaliszu - projekcja z archiwum  Kaliskiej Kroniki Filmowej 

***

Podczas Nocy Muzeów otwarte będą również nasze oddziały wg programu jak podano poniżej.


Oddział Literacki MOZK - Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie
20 maja 2017 w godz. 17.00-24.30

Program:
- zwiedzanie ekspozycji stałej z oprowadzaniem;
- Wystawa malarstwa Marii Dąbrowskiej w obrębie wystawy stałej (biblioteka): „Malarstwo i rysunki Marii Dąbrowskiej”. W pomieszczeniu bibliotecznym zostaną zaprezentowane wszystkie obrazki wykonane przez pisarkę, które znajdują się w zbiorach oddziału w Russowie;
- Kucharka Żarnecka zapraszać będzie do kuchni na degustację ziół i syropów ziołowych: 

  • z kwiatów mniszka lekarskiego,
  • z czarnego bzu,
  • z kwiatów czarnego bzu,
  • z aronii, mięty i rumianku.Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza
ul. Łazienna

Zwiedzanie od 19:00 do 24:00

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.