Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

O pracy i pasjach z Romanem Czejarkiem

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Kiedy:

10.05.2017

Gdzie: ul. Wrocławska 257
63-800 Gostyń

Data publikacji: 2017-05-15 14:19:48

Kategoria

Literatura Inne

Tagi

spotkanie autorskie

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

10 maja gostyńską bibliotekę odwiedził znany i lubiany dziennikarz programu pierwszego Polskiego Radia - Roman Czejarek, znany z takich audycji jak: Lato z Radiem, Sygnały Dnia, Cztery Pory Roku, Muzyka i Aktualności oraz takich programów telewizyjnych jak: „Pytanie na śniadanie”, „Kawa czy herbata”, „Nocne rozmowy”.  Przed południem spotkał się z młodzieżą z Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Zawodowych, która wypełniła po brzegi czytelnię dla dorosłych. Po południu opowiadał o swojej pracy i dalekich podróżach mieszkańcom Gostynia i okolic. Zwiedził również Muzeum Automobilizmu Jana i Macieja Pedów.

Dziennikarz odsłaniał kulisy pracy radiowej w sposób niesłychanie zabawny, przytaczając różne anegdoty i ciekawostki nieznane słuchaczom. Odpowiadał szeroko na pytania padające z sali. Mówił o znanych ludziach, z którymi pracował podczas nagrywania audycji, o gwiazdach, historii, wieloletniej pracy dziennikarskiej, o koncertach, wywiadach, a nawet „wpadkach”, które zdarzały się w trakcie pracy „na żywo”. Tłumaczył, jak realizuje się program muzyczny, i wspominał trasy „Lata z Radiem”, którego był długoletnim dyrektorem.

Ponieważ pasjami Romana Czejarka są również dalekie podróże oraz fotografia, uczestnicy spotkań mogli obejrzeć piękne zdjęcia i usłyszeć relację z wypraw do najgłębszego Kanionu Colca w Peru, Syrii, Laosu, Tajlandii czy Afganistanu. Mogli również kupić „Kochane Lato z Radiem” oraz „Polska według Czejarka. Przewodnik po miejscach niezwykłych” - dwie z kilkunastu książek napisanych przez naszego gościa, porozmawiać z nim indywidualnie oraz uzyskać autograf. Atmosfera obu kilkugodzinnych spotkań była wspaniała i mamy nadzieję, że znany dziennikarz odwiedzi jeszcze kiedyś nasze miasto i bibliotekę.

Halina Radoła

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.