Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Piotr Kowalczyk o kobietach z różnych kultur i Pakistanie

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Kiedy:

26.09.2017

Gdzie: ul. Wrocławska 257
63-800 Gostyń

Data publikacji: 2017-10-06 13:09:55

Kategoria

Literatura Inne

Tagi

podróże

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Piotr Kowalczyk, z wykształcenia geolog i geograf, pilot wycieczek, obieżyświat, fotograf, organizator wystaw, pomysłodawca festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi w Szczecinie, przybył 26 września do Gostynia i Ponieca na spotkania zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu w ramach realizacji zadań powiatowych.

 Podczas obu spotkań motywował publiczność do poznawania świata, udowadniał, że nie trzeba dużych pieniędzy aby zobaczyć ciekawe miejsca, przytaczał różne ciekawostki, dotyczące kultury, religii, obyczajów, kuchni, stereotypów i codziennego życia miejscowej ludności. Swoje relacje z podróży opierał na materiale zdjęciowym przywiezionym z wypraw, który publikuje również w magazynach podróżniczych i serwisie Globtroterzy.net.

Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami przedstawił ponieckiej młodzieży dwa oblicza Pakistanu, wywołując lawinę pytań, na które udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Tematem spotkania w gostyńskiej bibliotece były „Kobiety na trzech kontynentach”. Prelegent przedstawił historie kobiet z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata spotkanych podczas podróży: świat islamu, kambodżańską dżunglę i osady na środku Sahary. Opowieści o smażonych tarantulach, zaminowanych granicach, złomowiskach okrętów czy handlu córkami wzbudziły żywe zainteresowanie uczestników spotkania.

Halina Radoła

 

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.