Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

"Przenikaniem" zaczął się "Experyment 2017"

Organizatorzy:

Zbąszyńskie Centrum Kultury

Kiedy:

01.07.2017

Gdzie: ul. Powstańców Wielkopolskich 12
64-360 Zbąszyń

Data publikacji: 2017-07-03 13:08:02

Kategoria

Teatr

Tagi

Experyment

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Premierowym pokazem przedstawienia zbąszyńskiego Teatru „S” zaczęły się kolejne, 17. już Międzynarodowe Spotkania Artystyczne „Experyment 2017” w Zbąszyniu. Spektakl pt. „Przenikanie” w reżyserii Ireneusza Solarka, twórcy i dyrektora „Experymentu”, przyciągnął pierwszych widzów jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych w naszym regionie.

Teatr „S” zawsze zaskakuje. Przyzwyczailiśmy się już, że co roku zaskakuje odbiorców nową premierą, dlatego uczestniczenie w spektaklu ma w sobie coś ekskluzywnego.  Widz bierze bowiem udział w wydarzeniu niepowtarzalnym, tak właśnie jak w tytule spotkań: eksperymentalnym.  Przez wiele lat Teatr S zgromadził wokół siebie wiernych fanów, a jego spektakle zawsze są magiczne i niezapomniane. Są to też spektakle nieoczywiste – poruszające wyobraźnię co wrażliwszego widza, skłaniające do refleksji. Reżyser unika odpowiedzi na pytania, co jest tematem danej sztuki, ponieważ pozostawia dużą swobodę w interpretacji każdemu z nas. Dlatego i tym razem, po obejrzeniu „Przenikania” toczyły się na korytarzach Zbąszyńskiego Centrum Kultury rozmowy o tym, co zrobiło największe wrażenia na oglądających. Połączenie nastrojowej muzyki na żywo, światła, scenografii i ruchu scenicznego jest nieprzypadkowe. Na tym przedstawieniu są też obecne inne doznania zmysłowe: zapachy! -  kadzidła, ziemi, worka jutowego... Te same sceny dla jednych były opowieścią o trudnych relacjach w związkach damsko-męskich, dla innych opowieścią o toksycznych relacjach z rodzicami, a dla innych metaforą rozdarcia człowieka pomiędzy tym, by „mieć” i aby „być”.  I pewnie wszyscy oglądający mieli rację, bo teatr, który pokazuje zbąszyńska grupa, jest głównie doznaniem plastycznym i emocjonalnym. Nie trzeba się więc bać rozmawiać o tym, czego się właśnie doznało.  Jak mówi reżyser, Ireneusz Solarek: „Teatr "S" posługuje się się wyłącznie plastycznymi środkami wyrazu, stanowiącymi uniwersalny przekaz. Dominantą jest muzyka  i organizowanie przestrzeni za pomocą światła  i scenografii. Teatr "S" odrzucił słowo, które zostało zastąpione obrazem jako medium pośredniczącym między sztuką a odbiorcą”.

Sobotnie przedstawienie otworzyło w Zbąszyniu ponad tygodniowe święto artystyczne. Do 9 lipca w Zbąszyniu czekają na nas koncerty, widowiska i działania artystyczne w przestrzeni miejskiej. Tegoroczny program został starannie podporządkowany idei „slow” („wolnego tempa”), tak, by każde artystyczne wydarzenia było dla uczestników pretekstem do zwolnienia się z codziennych obowiązków. Widzowie w trakcie „Experymentu” będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć przedstawienia i koncerty, których twórcy realizują najnowsze trendy w sztukach wizualnych. Wszystkie wydarzenia całkowicie za darmo. Wystarczy tylko przyjść.

Już w środę 5 lipca kolejne wydarzenia: Pracownia Teatru Tańca z Zielonej Góry ze spektaklem „9.81” o godz. 19.00, a o godz. 20.00 koncert ”Żurawia”  - oba wydarzenia w sali Zbąszyńskiego Centrum Kultury.

 Anita Rucioch-Gołek

 

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.