Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Wesoło i na cygańską nutę z Fantazją

Organizatorzy:

Koniński Dom Kultury

Kiedy:

28.07.2017

Gdzie: pl. Niepodległości 1
62-510 Konin

Data publikacji: 2017-08-01 10:49:12

Kategoria

Muzyka Plener

Tagi

kulturalny piątek

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Wspaniali seniorzy tworzący Zespół Wokalny Fantazja wystąpili przed Konińskim Domem Kultury. To był Kulturalny Piątek w cygańskich i romantycznych rytmach.

Kulturalne Piątki to wakacyjny cykl imprez organizowanych przez Koniński Dom Kultury. Przez całe lato zapraszamy mieszkańców i gości na koncerty, akcje plastyczne, taneczne oraz do kina plenerowego.

W piątek, 28 lipca przed Konińskim Domem Kultury odbył się koncert Zespołu Wokalnego Fantazja pod kierownictwem artystycznym Mirosława Grzanki. 

Zespół powstał we wrześniu 2005 roku przy rodzinnym ogrodzie Hutnik pod nazwą Działkowiec. Od 1 października 2012 roku grupa, już jako Fantazja, działa przy Konińskim Domu Kultury. Członkami zespołu są seniorzy, którzy lubią śpiewać i występować. Mają grono stałych miłośników. Podczas zajęć prowadzonych przez Mirosława Grzankę realizowane są  utwory o tematyce patriotycznej, piosenki ludowe, biesiadne, przeboje stare i nowe, a także utwory o tematyce świątecznej (kolędy, pastorałki). Grupa aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Bierze udział w imprezach kulturalnych, festynach, piknikach, spotkaniach okolicznościowych, przeglądach i konkursach. Od 2009 roku Fantazja uczestniczy w Festiwalu Kultur Miast Partnerskich, który odbywa się w Koninie. Warto dodać, że zespół  we wrześniu 2015 roku otrzymał Nagrodę Jesiennego Liścia podczas Międzypowiatowych Artystycznych Spotkań Seniorów we Władysławowie.

Podczas Kulturalnego Piątku 28 lipca seniorzy wykonali utwory: ,,Niebo z moich stron’’, ,,Do grającej szafy grosik wrzuć’’, ,,La Paloma’’, ,,Miłość jak wino’’ czy ,,Życie jest piękne’’. Były też wiersze konińskiej poetki Danuty Olczak: ,,Gdy zmierzch podchodzi do okien” oraz „Konin nocą” w wykonaniu Kazimiery Mokrzan. Natomiast wiersz ,,Między nami nic nie było’’ Adama Asnyka wyrecytowała Halina Górska.

W drugiej części koncertu seniorzy z Fantazji zaprosili publiczność do wspólnej zabawy w rytmie cygańskich piosenek. Zaśpiewali takie utwory jak: „Graj piękny Cyganie”, „Moja Cyganko”, „Cyganeria”, ,,Cygańska jesień’’ i ,,Tańczę z Tobą moje życie’’. Pani Halina Górska wyrecytowała również wiersz „Pieśń cygańska z Papuszy głowy ułożona”.

Kolejny Kulturalny Piątek zaplanowaliśmy na 4 sierpnia. Przy fontannie przed Konińskim Domem Kultury o 18.00 rozpocznie się akcja plastyczna z Atelier KreDKa, działającym w KDK, zatytułowana ,,Kolorowa fontanna’’. Wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona. Zapraszamy!

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.