Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Wesoło i na cygańską nutę z Fantazją

Organizatorzy:

Koniński Dom Kultury

Kiedy:

28.07.2017

Gdzie: pl. Niepodległości 1
62-510 Konin

Data publikacji: 2017-08-01 10:49:12

Kategoria

Muzyka Plener

Tagi

kulturalny piątek

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Wspaniali seniorzy tworzący Zespół Wokalny Fantazja wystąpili przed Konińskim Domem Kultury. To był Kulturalny Piątek w cygańskich i romantycznych rytmach.

Kulturalne Piątki to wakacyjny cykl imprez organizowanych przez Koniński Dom Kultury. Przez całe lato zapraszamy mieszkańców i gości na koncerty, akcje plastyczne, taneczne oraz do kina plenerowego.

W piątek, 28 lipca przed Konińskim Domem Kultury odbył się koncert Zespołu Wokalnego Fantazja pod kierownictwem artystycznym Mirosława Grzanki. 

Zespół powstał we wrześniu 2005 roku przy rodzinnym ogrodzie Hutnik pod nazwą Działkowiec. Od 1 października 2012 roku grupa, już jako Fantazja, działa przy Konińskim Domu Kultury. Członkami zespołu są seniorzy, którzy lubią śpiewać i występować. Mają grono stałych miłośników. Podczas zajęć prowadzonych przez Mirosława Grzankę realizowane są  utwory o tematyce patriotycznej, piosenki ludowe, biesiadne, przeboje stare i nowe, a także utwory o tematyce świątecznej (kolędy, pastorałki). Grupa aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Bierze udział w imprezach kulturalnych, festynach, piknikach, spotkaniach okolicznościowych, przeglądach i konkursach. Od 2009 roku Fantazja uczestniczy w Festiwalu Kultur Miast Partnerskich, który odbywa się w Koninie. Warto dodać, że zespół  we wrześniu 2015 roku otrzymał Nagrodę Jesiennego Liścia podczas Międzypowiatowych Artystycznych Spotkań Seniorów we Władysławowie.

Podczas Kulturalnego Piątku 28 lipca seniorzy wykonali utwory: ,,Niebo z moich stron’’, ,,Do grającej szafy grosik wrzuć’’, ,,La Paloma’’, ,,Miłość jak wino’’ czy ,,Życie jest piękne’’. Były też wiersze konińskiej poetki Danuty Olczak: ,,Gdy zmierzch podchodzi do okien” oraz „Konin nocą” w wykonaniu Kazimiery Mokrzan. Natomiast wiersz ,,Między nami nic nie było’’ Adama Asnyka wyrecytowała Halina Górska.

W drugiej części koncertu seniorzy z Fantazji zaprosili publiczność do wspólnej zabawy w rytmie cygańskich piosenek. Zaśpiewali takie utwory jak: „Graj piękny Cyganie”, „Moja Cyganko”, „Cyganeria”, ,,Cygańska jesień’’ i ,,Tańczę z Tobą moje życie’’. Pani Halina Górska wyrecytowała również wiersz „Pieśń cygańska z Papuszy głowy ułożona”.

Kolejny Kulturalny Piątek zaplanowaliśmy na 4 sierpnia. Przy fontannie przed Konińskim Domem Kultury o 18.00 rozpocznie się akcja plastyczna z Atelier KreDKa, działającym w KDK, zatytułowana ,,Kolorowa fontanna’’. Wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona. Zapraszamy!

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Podobne wydarzenia

Muzyka

08.03 Balsam dla duszy czynił czar…

Ósmy marca. Co zrobić, aby nasze Kochane Panie poczuły się docenione tego dnia? Życzenia, miłe słowa, kwiaty i… prezent w&n...

Muzyka

12.03 Dzień Kobiet w Nekli

Zapraszamy wszystkie Panie na Dzień Kobiet! 12 marca 2016 r. o godz. 18:00 do nowej siedziby Nekielskiego Ośrodka Kul...

Film

10.07 Wakacyjne wieczory filmowe pod gwiazdami

Zapraszamy do Ślesina na seanse kina plenerowego, które obdywać się będą w lipcowe piątki o godz. 21.30.

Muzyka

01.05 Majówka nad Lednicą

Zapraszamy na Majówkę, któa odbędzie się w dniach 1-2 maja 2015 r. na Lednicy. Na terenie wsi wielkopolskiej zapr...

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

{[{item.category}]}

{[{item.date}]} {[{item.name}]} {[{item.location}]}

{[{item.category}]}

{[{item.name}]}

Pokaż więcej...
Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.