Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Konferencja Kolberg 2014

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny

Kiedy:

13.11.2014

Gdzie: ul. Sikorskiego 22
64-980 Trzcianka

Data publikacji: 2014-11-18 12:34:09

Kategoria

Literatura Folklor

Tagi

Oskar Kolberg Trzcianka boblioteka

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Oskar Kolberg - wybitny etnograf, folklorysta i kompozytor, którego dorobek naukowy został zebrany w ponad 80 tomach „Dzieł wszystkich”. To właśnie autorowi jednego z największych w skali światowej dzieł opisujących kulturę danego narodu poświęcona była konferencja dla bibliotekarzy, która odbyła się 13 listopada w trzcianeckiej Bibliotece Publicznej.

Tematyka konferencji związana była z obchodami Roku Oskara Kolberga w 200. rocznicę jego urodzin. Podczas spotkania sylwetka etnografa i jego działalność zostały przedstawione z wielu perspektyw. Wśród zaproszonych gości była Agata Skrukwa z Instytutu im. Oskara Kolberga, autorka książki o tym folkloryście. W swoim wystąpieniu ukazała ogrom pracy wykonanej przez Kolberga oraz dziedzictwo, które pozostawił następnym pokoleniom. Natomiast Domicylla Szierszchuła-Filipowska z WBPiCAK w Poznaniu mówiła o zbiorze bajek zebranych przez etnografa. „Oskar Kolberg w zbiorach Biblioteki Publicznej w Trzciance” – to tytuł prezentacji przygotowanej przez Joannę Nienowską oraz Mirosławę Wróblewską, pracowników tejże placówki.

Konferencja zakończyła się występem członkiń zespołu „Duszniczanka”, które zaprezentowały bogaty repertuar  pieśni ludowych regionu Wielkopolski.

Konferencja Kolberg 2014 miała na celu przypomnienie sylwetki i działalności Oskara Kolberga, ukazanie jego bogatego dorobku etnograficznego, folklorystycznego i muzycznego, który jest olbrzymim wkładem nie tylko w kulturę polską, ale także europejską.

JN

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.