Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Tu i teraz. Tam i wtedy – wystawa fotografii klubu Blenda z Krotoszyna

Organizatorzy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

Krotoszyński Ośrodek Kultury

Kiedy:

16.02.2017 17:00 - 16.03.2017

Gdzie: ul. Bolesława Prusa 3
60-819 Poznań

Data publikacji: 2017-02-07 13:34:26

Kategoria

Fotografia Wystawy

Tagi

wystawa wernisaż klub fotograficzny

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Dwa zupełnie osobne projekty, a jednak tak bliskie sobie i nam.

Tu i teraz to prosta historia o ludziach i przestrzeni, zarówno tej namacalnej, do bólu szorstkiej, niewymuskanej, jak i tej metafizycznej. To chwile zastane. Sekundy pomiędzy słowami. Coś, na co nie zwracamy uwagi w ciągłym biegu.

Stop.

Człowieku. Zatrzymaj się. Rozejrzyj dookoła. Ile rzeczy przegapiasz w każdej dobie, godzinie, sekundzie? łapiemy chwile, by złożyć z nich coś głębszego, niż tylko krótkie spojrzenie. Tu i teraz to nie tylko obraz. To historia, to emocje. To opowieść o drugim człowieku. Widzisz tego gościa? Był portierem. Zawsze uśmiechnięty, pogodny. Nie wiem, gdzie jest teraz i na jakiej portierni opiera się zmęczony o wytarty blat, ale pamiętam jego radość, gdy zrobiłam mu to zdjęcie. Fotografia tu i teraz to szczerość. To brak wyrafinowanych póz czy plastikowych uśmiechów. To chwila, ze wszystkimi jej przywilejami. To tu i teraz.

Tam i wtedy to tytuł drugiej, równolegle odbywającej się wystawy. Poznajemy tu ludzi i miejsca, których już nigdy nie poznamy. Których już dawno nie ma.
Tam i wtedy to wystawa intrygująca. Wchodzimy w świat szklanych negatywów znalezionych kiedyś na strychu. Nie wiemy kto jest autorem fotografii, nie wiemy kogo przedstawiają, ba! Nie wiemy nawet gdzie zostały wykonane. Wiemy tylko, że ktoś, tam i wtedy, kilka pokoleń przed nami czuł i myślał to samo. Chciał zatrzymać chwile i emocje. Spędziliśmy długie godziny na wydobyciu z kawałków szkła zaklętych w nich obrazów. Długie godziny na poszukiwaniu miejsc w których mogły byc zrobione. Trop prowadzi do krotoszyńskiego szpitala. I tam sie urywa.

Tam i wtedy tak bardzo odległe, a jednak tak bardzo bliskie tu i teraz. Wystawą tą oddajemy hołd pewnemu nieznanemu artyscie, który kiedyś, tak jak my dziś, dokumentował chwile, aby zachować je dla potomnych. Dla nas.

Malwina Faja

 

Klub fotograficzny BLENDA powstał w 2005 roku. Działa przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. Skupia kilkanaście osób pasjanujących się fotografią i zaraża innych poprzez liczne działania i wystawy.
Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw fotograficznych w kraju i zagranicą.

autorzy: Malwina Faja, Zuzanna Nadzieja, Maciej Karolewski, Mirosław Kazowski, Witold Gruszka, Paweł Dułaj, Marcin Pawlik

kurator: Marcin Pawlik

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.