Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

23. Rock z Mikołajem

Organizatorzy:

Koniński Dom Kultury

Kiedy:

07.12.2018

Gdzie: pl. Niepodległości 1
62-510 Konin

Data publikacji: 2018-11-13 12:10:48

Kategoria

Muzyka Warsztaty

Tagi

Rock z Mikołajem

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Potrzebujemy poczucia presji słuchaczy, musimy być przekonani, że muzyka rockowa jest im rzeczywiście potrzebna. Dlatego przynajmniej w tym roku zmieniamy formułę Rocka z Mikołajem – mówi Robert Glapa, organizator corocznego rockowego grania, które odbędzie się 7 grudnia 2018.

Ta impreza wrosła w pejzaż muzyczny miasta. Wiadomo było, że jeśli zbliża się początek grudnia, to czas przygotować się na rockowe święto. Nawet nazwa się przyjęła; początkowo traktowana jak sceniczny dowcip, z czasem stała się rozpoznawalnym muzycznym hasłem, niosącym konkretny przekaz. Tak było przez minione 22 lata. Dzisiaj też pojawiają się pytania: kto, kiedy będzie koncertował i czy już można zgłaszać się do udziału w Lidze Muzycznej. Przyzwyczailiśmy się bowiem, organizatorzy i widzowie, że Rockowi z Mikołajem towarzyszyły zajęcia profilaktyczne z zakresu wszelkich uzależnień, skierowane do najmłodszej, szkolnej widowni, że była Liga Muzyczna, w czasie której rywalizowały młode zespoły rockowe i że wreszcie był koncert uznanej gwiazdy rockowej sceny.
 
– Tegoroczna 23. edycja Rocka z Mikołajem będzie zdecydowanie skromniejsza – zapowiada Robert Glapa. – Zawieszamy, przynajmniej w tym roku, Ligę Muzyczną, nie będzie także rockowego koncertu gwiazdy. W tym roku odbędą się tylko warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień, skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tradycyjnie zajęcia poprowadzi Andrzej Piasecki, muzycznie „oprawi” je zespół Telephatia.
 
Andrzej Piasecki jest muzykiem rockowym, liderem Telepathii. Kiedy mówi o skutkach nadużywania alkoholu i narkotyków, wie dokładnie, o czym mówi. Dlatego jest autentyczny, wiarygodny. Nie musi ściemniać, prawić komunałów. Jego przekaz jest klarowny, zrozumiały. Na scenie potrafi zademonstrować, wykorzystując niekonwencjonalne metody, jak zachowuje się dorosły człowiek uzależniony, a także – wciągając do udziału młodych widzów – co potrafi „wyprawiać”, a lepiej mówiąc – czego nie potrafi zrobić młody człowiek w wieku szkolnym używający (nadużywający) alkoholu czy innych używek.
 
Muzyczne warsztaty- koncerty z profilaktyki uzależnień odbędą się w Konińskim Domu Kultury 7 grudnia o godz. 9.00 i 12.00. To będą koncerty dla szkolnych grup zorganizowanych.

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.