Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Bałwanki, taniec i magia Świąt

Organizatorzy:

Koniński Dom Kultury

Kiedy:

17.12.2017

Gdzie: pl. Niepodległości 1
62-510 Konin

Data publikacji: 2017-12-18 12:55:35

Kategoria

Film Warsztaty Dla dzieci

Tagi

Dzieciaki w Centrum

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Śliczne bałwanki ze skarpetek i ryżu, opowieści o filmach i magii świąt Bożego Narodzenia oraz wspólny taniec – taka była świąteczna odsłona projektu "Dzieciaki w Centrum".

Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt "Dzieciaki w Centrum" wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest  przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego.

Raz w miesiącu zapraszamy całe rodziny do kina, a dzieci na warsztaty filmowo-artystyczne. W czasie, gdy najmłodsi poznają tajniki filmu, dowiadują się kto to jest reżyser, jakie zadania ma scenograf, a jakie operator, rodzice mogą spędzić miło czas w kinie.

Świąteczny projekt (17 grudnia) rozpoczęliśmy filmem familijnym "Pierwsza gwiazdka". Dzieci i rodzice poznali historię osiołka i różnych zwierząt, które stały się świadkami historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach z instruktorami, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć komedię romantyczną "I tak cię kocham".

A co się działo na warsztatach? Ze specjalistką od teatru Elżbietą Gierasimow-Zakowany dzieci rozmawiały o filmach i o świętach. Był konkurs wiedzy z pytaniami dotyczącymi świętego Mikołaja, wigilijnych potraw czy znaczenia Świąt. Nie zabrakło zadań aktorskich i świetnej zabawy.

Katarzyna Mijakowska, instruktorka plastyki w Konińskim Domu Kultury, pracowała z małymi artystami nad cudnymi bałwankami. Do ich stworzenia potrzebne były skarpety i ryż oraz mnóstwo wyobraźni przy dekorowaniu.

Układ taneczny dzieci przygotowały wspólnie z mistrzyniami tańca z KDK: Martą Konopacką i Klaudią Dutkiewicz. Mali tancerze musieli jak najlepiej opanować kroki, bo czekał ich występ na dużej scenie.

Tuż po zakończeniu filmu dla rodziców, dzieci zaprezentowały się w świątecznym układzie tanecznym. Dla wielu to było wyjątkowe przeżycie – na tak dużej scenie znaleźli się po raz pierwszy. Mali tancerze dali z siebie wszystko, a rodzice byli zachwyceni.

Na kolejne "Dzieciaki w Centrum" zapraszamy już w nowym roku - 28 stycznia. Będzie to odsłona karnawałowa projektu. Już możemy zdradzić, że jednym z jej elementów będzie wielka dyskoteka z DJ-em Kubą Przerwą. Na warsztaty będzie można zapisywać dzieci od 22 stycznia. 

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.