Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Biblioteczna ławeczka na Rynku

Organizatorzy:

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej

Kiedy:

23.06.2018

Gdzie: ul. Kościuszki 7
63-600 Kępno

Data publikacji: 2018-06-27 11:14:10

Kategoria

Literatura Plener

Tagi

happening czytelniczy

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Mieszkańcy spacerujący w weekend po kępińskim Rynku na pewno odnotowali charakterystyczną zmianę… niedaleko fontanny postawiona została bowiem nietypowa krzywa ławeczka, która… zbliża do siebie ludzi poprzez swoje charakterystyczne, „złamane” siedzenie! Udało się ją zakupić Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach zadania „Biblioteka zbliża ludzi”, dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK – program: „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Ławeczkę uroczyście odsłonili w dniu 23 czerwca Dyrektor Biblioteki Magdalena Wieczorek, Dyrektor Oddziału BZWBK w Kępnie Tomasz Gatner oraz Prezes Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin „Ołówek”– Aleksandra Lemanik. Wydarzeniu towarzyszył happening uliczny, który miał za zadanie zintegrować mieszkańców wokół różnych aktywności i zaprezentować im lokalne organizacje, takie jak Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej oraz Stowarzyszenie „Ołówek”. Wolontariusze i podopieczni Stowarzyszenia przeczytali zebranym bajki i wiersze Juliana Tuwima, a Prezes Towarzystwa, Pan Marian Lorenz, wziął chętne osoby na spacer po kępińskim Rynku, podczas którego opowiadał o historii miasta i jego zabytkach. Podczas happeningu można było także wziąć udział w losowaniu nagród w postaci książek, zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce czy spróbować swoich sił tworząc wiersz według prostego przepisu, losując gotowe słowa jako podpowiedzi. Wolontariusze i podopieczni „Ołówka” dodatkowo spacerowali po Rynku, rozdawali balony z logo Biblioteki, rozmawiali z mieszkańcami oraz zachęcali ich do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na ławeczce. 

Mimo silnego wiatru i niesprzyjającej pogody happening spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców, których przyciągnęło „zamieszanie” pod fontanną. Ławeczka otrzymała dobre recenzje i z pewnością wkrótce stanie się charakterystycznym elementem scenerii miasta i Biblioteki!

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.