Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

"Co czytali moi rodzice?"

Organizatorzy:

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej

Kiedy:

04.06.2018

Gdzie: ul. Kościuszki 7
63-600 Kępno

Data publikacji: 2018-06-05 12:04:24

Kategoria

Literatura

Tagi

Co czytali moi rodzice

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W dniu 4 czerwca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie odbyło się wspólne czytanie książek dla dzieci przez rodziców, nauczycieli i pracowników kultury – i to właśnie dorośli prezentowali swoje ulubione historie z dzieciństwa!

Wydarzenie „Co czytali moi rodzice?” zorganizowano w ramach projektu o tej samej nazwie, finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Zbiegło się ono również z tegoroczną „Nocą Bibliotek”, w której Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie bierze udział co roku. Podczas akcji dzieci mogły usłyszeć bajki, które czytali w dzieciństwie ich rodzice, nauczyciele i lokalni działacze kultury. I tak przeczytane zostały najpiękniejsze baśni Andersena i braci Grimm, jak bajka o Ołowianym Żołnierzyku czy o Jasiu i Małgosi, ale też piękne wiersze Juliana Tuwima czy Wandy Chotomskiej.

Co najważniejsze, dzieci same wybierały, które historie podobają im się najbardziej.  Dzięki temu miały one szansę spróbować krytycznego myślenia i wypracować zdolność wyrabiania własnej opinii. Lektorzy bajek, które spotkały się z największą aprobatą słuchaczy, nagradzani byli słodkimi cukierkami wsypywanymi do słoiczków. To dzieci decydowały, komu chcą przyznać najwięcej słodyczy. Oczywiście cukierkami na koniec spotkania poczęstowani zostali wszyscy uczestnicy! Każdy z gości dostał też kolorową zakładkę do książki na pamiątkę wydarzenia.

Podczas spotkania dzieci i rodzice mogli zapoznać się ze wznowieniem kultowej serii książek „Poczytaj mi mamo”, która zakupiona została w ramach projektu „Co czytali moi rodzice” – książki dostępne będą wkrótce dla wszystkich wypożyczających!

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży pojawił się także Kot w Butach, który pytał dzieci, jak należy dbać o książki, kto pracuje w Bibliotece czy o to, z kim w domu dzieci czytają swoje ulubione historie. Kot miło zaskoczył się, słuchając mądrych odpowiedzi i ciesząc się, że rośnie tak wielu świadomych czytelników!

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.