Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Festiwal Kultury "W stronę tradycji"

Organizatorzy:

Centrum Kultury i Sztuki

Biblioteka i Gminny Ośrodek Kultury

Kiedy:

17.06.2018 14:00

Gdzie: Rynek 4a
62-511 Kramsk

Data publikacji: 2018-06-07 11:11:42

Kategoria

Muzyka Plener Folklor

Tagi

W stronę tradycji

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Kapele ludowe, zespoły śpiewacze i taneczne, kiermasz sztuki ludowej, tradycyjne potrawy, otwarte warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz potańcówka „Oj, dana, dana…” składają się na ciekawy program, który wypełni Festiwal Kultury „W stronę tradycji”. Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Wójt Gminy Kramsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku. 17 czerwca, g. 14.00, amfiteatr w Kramsku. 

 

Festiwal zainauguruje polonez w wykonaniu stu mieszkańców gminy Kramsk. Tym uroczystym tańcem integrującym lokalną społeczność upamiętnimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W części konkursowej festiwalu na scenie zobaczymy: kapele ludowe, zespoły śpiewacze, solistów śpiewaków, solistów instrumentalistów, gawędziarzy oraz zespoły taneczne.

 

Dla miłośników rękodzieła przewidziano kiermasz sztuki ludowej, na którym swoje prace zaprezentują regionalni artyści - laureaci przeglądów o charakterze ludowym. Wśród twórców będą m.in. Piotr Staszak (rzeźbiarz), Marianna Dobrowolska (haft), Alina Jabłońska (haft, rękodzieło artystyczne), Marianna Iwińska (rzeźbiarka), Janusz Wiśniewski (wikliniarz), Józef Dzieciątkowski (garncarz), Katarzyna Kołakowska-Frontczak (wyroby szydełkowe, rzeźba) Zofia Sobieraj, Jadwiga Piekarska, Julia Kuczmańska-Benec (twórczynie ludowe z Kramska).

 

Festiwal to również doskonała okazja, aby przybliżać ludowe tradycje i prezentować zanikające zawody. Dorośli oraz dzieci mogą wziąć udział w otwartych warsztatach: kujawskiego sypania wzorów piaskiem, garncarskich, wikliniarskich i rzeźbiarskich. Dla najmłodszych przewidziano edukacyjną akcję plastyczną.

 

Integralną częścią Festiwalu jest wystawa prac zgłoszonych na konkurs „Tradycje w twórczości plastycznej”. Prace mają zarówno charakter ludowy, jak i stylizowany. Uczestnicy dostarczają: pisanki, pająki, lalki, obrazy malowane na szkle, kwiaty z bibuły, haftowane obrusy i serwety, rzeźby. W trakcie Festiwalu będzie je można obejrzeć w świetlicy katechetycznej obok amfiteatru w Kramsku, natomiast od 22 czerwca do 20 lipca – w CKiS w Koninie (Okólna 47a).

 

Na zakończenie Festiwalu przewidziano potańcówkę „Oj dana, dana…”. Będzie to zabawa taneczna oparta na muzyce tradycyjnej, granej na żywo z zabawami i nauką tańca. Prowadzenie i koordynacja zabawy: Anna i Krzysztof Respondek, Anna Maria Gałczyńska – instruktorzy ds. dziedzictwa niematerialnego z Kalisza.

 

Festiwal to ostatnia odsłona projektu „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współfinansowanie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.