Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Galeria w Hallu. La Strada – wystawa plakatów

Organizatorzy:

Centrum Kultury i Sztuki

Kiedy:

13.06.2018 18:00 - 01.07.2018

Gdzie: ul. Łazienna 6
62-800 Kalisz

Data publikacji: 2018-06-06 12:33:57

Kategoria

Wystawy

Tagi

LA STRADA wystawa plakatów

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Zapraszamy na wystawę plakatów oraz afiszy, które towarzyszyły Międzynarodowemu Festiwalowi Artystycznych Działań Ulicznych przez ostatnie 25 lat.

Na początku było logo LA STRADY – festiwalu, który w 1994 roku dopiero się rodził, a dziś doczekał się 25. edycji. Sympatyczny klaun, autorstwa Majki Czyżak, z filuternym uśmiechem uchylał drzwi i zapraszał na ulicę – a poniekąd w przyszłość. Pojawiał się w kolejnych latach na plakatach Majki, będących równocześnie afiszami informującymi o programie festiwalu. Ten dualizm wynikał oczywiście z powodu kasy, której zawsze brakowało, więc przeznaczana była przede wszystkim na zakup spektakli.

Lata 1999 – 2003 to plakato-afisze autorstwa Moniki Żyro-Dunaj, będące artystycznymi kompozycjami fragmentów, co ciekawszych fotografii ze spektakli LA STRADY. Monika zagryzała wściekle zęby, bo oczywiście chciała więcej, ale na więcej nie było festiwalu stać.

Erę autorskiego plakatu zapoczątkował nieprzewidywalny Darek „DART” Chojnacki. Dzieła jego autorstwa w latach 2004-2007 przyciągały uwagę widzów barwną kompozycją, nieoczywistością, tajemnicą i artystycznym żartem wreszcie. Słowem, były całe, jak ich autor!

Fotografia raz jeszcze zagościła na plakacie – afiszu LA STRADY w 2008 roku, kiedy to Andrzej Tylczyński z Przemkiem Nowakiem ratowali sytuację umieszczając na nim czarno-białego linoskoczka.

Bartek Łukaszonek projektujący plakaty w latach 2009 – 2015 cyzelował kompozycje liter bądź wycinanek, budował z nich niebanalne konstrukcje, zawsze zawierając w swych dziełach głęboko ukryty myślowy skrót.

Plakaty z lat 2016 i 2017 są efektem swoistego eksperymentu, jakim było zaproponowanie uczniom kaliskiego Liceum Plastycznego udziału w konkursie. Zwycięskie prace (Klaudia Maciołek – 2016; Mateusz Frąszczak – 2017) stały się oficjalnymi plakatami LA STRADY, a stosowne dyplomy zasiliły portfolia młodych autorów.

Oczywistym dla wszystkich było, że jubileuszowa 25. LA STRADA musi mieć godną oprawę. Dlatego z prośbą o zaprojektowanie plakatu zwróciliśmy się do Tomka Wolffa – artystę uznanego, autora wielu prac tego rodzaju, często nagradzanych w krajowych i międzynarodowych konkursach. Powstało dzieło godne jubileuszu i mistrza, a my dziękujemy Autorowi i życzymy mu dalszych artystycznych sukcesów!

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.