Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Klub Mam z wizytą w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie

Organizatorzy:

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera

Kiedy:

21.06.2018

Gdzie: ul. Benicka 9
63-700 Krotoszyn

Data publikacji: 2018-06-27 11:05:25

Kategoria

Literatura Dla dzieci

Tagi

Klub Mam

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W dniu 21 czerwca 2018  maluchy z Klubu Mam oraz ich rodzice odwiedzili Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Po  Muzeum oprowadził nas Dyrektor Piotr Mikołajczyk, który pokazał maluchom i ich mamom, tatom, babciom i dziadkom liczne zbiory  zabytków z dziedziny archeologii, historii, etnografii i sztuki. Najliczniej reprezentowane są zabytki historyczne oraz obiekty z zakresu kultury ludowej.

Tutaj rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę z maluszkami i rodzicami z Klubu Mam.

Celem naszych działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych . Maluchy poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, warsztatach, wycieczkach, zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.  Zwróciliśmy uwagę na ważną rolę domu, który nie tylko zapewniał schronienie, ale też kształtował postawy patriotyczne. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy pobyt w muzeum. Następnie Dyrektor Muzeum przeczytał wiersz Władysława Bełzy  "Kto Ty jesteś? Polak Mały!”.

Od września w Klubie Mam odbędzie się cykl zajęć edukacyjnych dotyczących obchodów 100 – lecia Niepodległości.

Pobyt w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie  był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną a wycieczka dostarczyła wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Dyrektor i pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej dziękują: Panu Piotrowi Mikołajczykowi  Dyrektorowi Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Tekst: Marlena Nabzdyk  

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.