Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

"Kosmos" Witolda Gombrowicza na czytelniczym stoliku Klubu Dyskusji o Książce

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Kiedy:

19.12.2017

Gdzie: ul. Staszica 12a
62-200 Gniezno

Data publikacji: 2017-12-28 13:20:32

Kategoria

Literatura

Tagi

Klub Dyskusji o Książce

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Kończymy właśnie kolejny rok spotkań poświęconych dyskusji literackiej. Za nami ciekawe propozycje czytelnicze, wyborne dyskusje i czas zyskany dla książek. Cieszy kolejny rok naszej działalności. Przed nami następne propozycje lektur i wydarzeń.

Naszą ostatnią tegoroczną książką został "Kosmos" Witolda Gombrowicza. Tytuł polecił Paweł Bartkowiak. Podczas niezwykle ciekawej dyskusji powoli odsłanialiśmy problematykę ukrytą w dziele. Gombrowicz nie dla wszystkich okazał się zrozumiały. Lektura "Kosmosu" dla niektórych okazała się męcząca. Dopiero wspólna rozmowa pozwoliła odkryć kunszt pióra i myśli autora.

Gombrowicz to pisarz nie dla każdego. Jego intelektualne zabawy słowne i fabularne nawet dla tak zwanego "wyrobionego" czytelnika mogą okazać się mało zajmujące. Ci, którzy zostali uwiedzeni przez Gombrowicza, odznaczają się podobną wrażliwością intelektu, zbieżnym sposobem myślenia. Pozostali mogą liczyć na "odkrywanie" z pomocą opracowań krytyczno-literackich, bądź wspólnych dyskusji poświęconych jego twórczości.

W nowym roku porozmawiamy o książce Jodi Picoult "Dziewiętnaście minut". Zapraszamy 23 stycznia o godz. 18.00 do Wypożyczalni dla Dzieci, przy ul. Mieszka I 15. Pragnę podziękować całemu Klubowi Dyskusji za spotkania i polecenia, a szczególnie za obecność. Na czas świąteczny pragnę życzyć aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Magdalena Karpińska, kustosz BPMG

 

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.