Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Literaturoznawczy masterzy czyli IV Gnieźnieński Turniej Książkożerców

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Miejski Ośrodek Kultury im. Klemensa Waberskiego

Kiedy:

24.03.2018

Gdzie: ul. Łubieńskiego 11
62-200 Gniezno

Data publikacji: 2018-03-27 13:23:07

Kategoria

Literatura Konkursy

Tagi

Gnieźnieński Turniej Książkożerców

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W odbywającym się, w tym roku wiosną, VIII Literackim Festiwalu PRETEKSTY znalazło się także miejsce na test wiedzy o książkach, czyli IV Gnieźnieński Turniej Książkożerców. Nie miał on w sobie nic z trudów prac kontrolnych, znanych ze szkolnej ławki. Było za to zabawnie, zaskakująco i zajmująco.

Wśród kategorii przygotowanych przez członków Klubu Dyskusji o Książce znalazły się tematy związane z ekranizacjami literackimi, współczesną wiedzą z zakresu teorii literatury, komiksem. Stulecie praw wyborczych kobiet uczciliśmy pytaniami związanymi z kultowymi bohaterkami oraz sławnymi autorkami. Najtrudniejsza okazała się runda poświęcona właśnie kultowym bohaterkom.

Do turnieju stanęło siedem trzyosobowych drużyn, w tym jedna niepełna. Byli to reprezentanci gnieźnieńskich Liceów I i II, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium, a także grupa „Kulturników” oraz grupa Klubu Fantastyki Fantasmagoria.

Po zaciętych bojach oraz koniecznej dogrywce zwycięzcami IV Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców zostali „Dekadenci” z II LO w składzie: Lilianna Kłos, Jakub Krzymiński, Mikołaj Stopczyński. Drugie miejsce zdobyła drużyna „Kulturników”, którą reprezentowali: Marta Pacak i Piotr Wiśniewski. Team zrzekł się praw do nagród, tym samym umożliwiając wyróżnienie ekipy „Narzekalistyczne trio” zajmującej czwartą lokatę, w jej składzie znaleźli się: Maurycy Chwiłka, Alicja Szalczyńska Zuzanna Wiśniewska z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie I LO: Wiktoria Gibas, Katarzyna Iwańska oraz Monika Kaźmierska występujący jako „Konfidenci”.

Klub Dyskusji o Książce działający przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna pragnie serdecznie podziękować za udział w Turnieju - uczestnikom oraz opiekunom, za gościnę - Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, za czteroletnie zaufanie – Dyrektorowi VII Festiwalu Literackiego PRETEKSTY Panu Piotrowi Wiśniewskiemu.

Na kolejny turniej zapraszamy w przyszłym roku, co miesiąc zaś na nasze spotkania poświęcone dyskusji literackiej.

Magdalena Karpińska

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.