Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Narodowe Czytanie w Kępnie

Organizatorzy:

Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej

Kiedy:

08.09.2018

Gdzie: ul. Kościuszki 7
63-600 Kępno

Data publikacji: 2018-09-11 11:16:16

Kategoria

Literatura

Tagi

Narodowe Czytanie 2018

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Za nami kolejna odsłona "Narodowego Czytania". Tym razem na kępińskim Rynku mieszkańcy i czytelnicy Biblioteki mieli okazję wysłuchać fragmentów dzieła Stefana Żeromskiego pt. "Przedwiośnie". 

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, polegająca na publicznym, wspólnym czytaniu z mieszkańcami fragmentów poszczególnych dzieł. Wydarzenie zostało zainaugurowane w 2012 r. przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Podczas kępińskiej odsłony wydarzenia przygotowanej przez Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie wykorzystano technikę kamishibai, czyli drewniany teatrzyk ilustracji. Podczas czytania poszczególnych fragmentów dzieła Stefana Żeromskiego za pomocą wspomnianego teatrzyku prezentowano ilustracje namalowane na podstawie "Przedwiośnia" przez dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie pod opieką pani Katarzyny Pientak. Zastosowanie techniki kamishibai miało na celu przybliżenie niełatwych treści wielkiego dzieła również najmłodszym czytelnikom biblioteki za pomocą przystępnych obrazków. Cel ten z pewnością udało się osiągnąć na kępińskim Rynku, co potwierdzają zasłuchane twarze najmłodszych uczestników wydarzenia, utrwalone na fotografiach. Kolejną niespodzianką, która uatrakcyjniła wydarzenie, był specjalnie przygotowany na tę okazję tort z logotypem Narodowego Czytania, pamiątkową pieczęcią przygotowaną z okazji świętowania stulecia niepodległości oraz z tytułem czytanej lektury. 

SBP Kępno

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.