Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Naturalność i oryginalność zawsze zwyciężą

Organizatorzy:

Koniński Dom Kultury

Kiedy:

01.03.2018 - 04.03.2018

Gdzie: pl. Niepodległości 1
62-510 Konin

Data publikacji: 2018-03-08 12:25:40

Kategoria

Muzyka Konkursy

Tagi

Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Cztery dni przesłuchań, ponad 400 prezentacji, mnóstwo uśmiechu, ale także tremy, wspaniałe doświadczenie dla młodych wokalistów – za nami Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Kwalifikacje trwały w Konińskim Domu Kultury od 1 do 4 marca 2018. Zgłosiła się rekordowa liczba uczestników z całej Polski. Jury w składzie: przewodnicząca - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Grażyna Łobaszewska, wokalistki: Katarzyna Wilk i Beata Przybytek oraz pedagog, kierownik Działu Artystycznego w Konińskim Domu Kultury - Małgorzata Kazuś, miało trudne zadanie: wybrać nie tylko dobrych wokalistów, ale też osobowości. Do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, który będzie trwał od 6 do 10 czerwca zakwalifikowało się: 17 solistów i dwa duety w kategorii 9-11 lat, 18 solistów i dwa duety w kategorii 12-13 lat, 24 solistów i 2 duety w kategorii 14-16 lat, 7 zespołów wokalnych w kategorii do 12 lat, 9 zespołów wokalnych w kategorii 13-16 lat oraz 23 wokalistów w najmłodszej kategorii do 8 lat - w sumie 104 podmioty wykonawcze.
 

- Miło mi poinformować, że zdolnych dzieciaków w naszym kraju nie brakuje – podsumowała kwalifikacje wokalistka Kasia Wilk. - Jestem bardzo szczęśliwa, że biorę udział w tak fajnej imprezie, międzynarodowej i bardzo prestiżowej. Stawiałyśmy na jakość i myślę, że zakwalifikowane dzieci mogą nam namieszać w głowach w czerwcu. Jeśli ktoś był unikatem, to na pewno nie umknęło to naszej uwadze. Ja szczególnie doceniam takie perły i wiele rzeczy mogę wybaczyć, jeśli ktoś jest naprawdę oryginalny. Jeszcze słowo do instruktorów: uważajcie na podkład, do którego dzieci śpiewają, zwracajcie uwagę na dykcję i tonację utworu i nie zmuszajcie dziecka do improwizowania. Wyuczona improwizacja psuje efekt. Naturalność i oryginalność zawsze zwyciężą.

Do zobaczenia w czerwcu na 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie!

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.