Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

O lokalnych bohaterach

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka

Kiedy:

23.01.2018

Gdzie: ul. Dworcowa 5
62-700 Turek

Data publikacji: 2018-02-12 12:29:23

Kategoria

Inne

Tagi

Życiorysy lokalne

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

„Życiorysy lokalne. Piszemy biografie bohaterów lokalnych z Turku i powiatu tureckiego” to temat pierwszego w nowym semestrze spotkania dla uczestników funkcjonującego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku Programu 50+. We wtorkowe popołudnie, 23 stycznia, gościliśmy uczennice z I LO w Turku – Jessicę Dominiak oraz Gabrielę Frątczak wraz z opiekunem – Panią Anną Mękarską.

„Życiorysy lokalne. Piszemy biografie bohaterów lokalnych z Turku i powiatu tureckiego” to projekt regionalistyczny realizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Turku we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UAM w Poznaniu, którego partnerem jest m.in. MBP w Turku. Celem projektu jest zapoznanie się uczniów z życiorysami lokalnych bohaterów, jak również z narzędziami oraz metodami niezbędnymi do stworzenia biografii. Uczestnicy projektu wspólnie stworzyli listę kilku bohaterów, a efektem końcowym ich pracy stają się wycinki biografii utrzymane w różnorakich formach – wywiadu, wspomnienia, opowiadania, reportażu. Nad pracą uczniów czuwają nauczycielki języka polskiego z I LO – Mariola Maciaszek, Anna Mękarska oraz Katarzyna Szczepanik.

Na pierwszym z cyklu trzech spotkań Seniorzy mieli okazję zapoznać się z sylwetkami Tomiły Składkowskiej, Danuty Chmielewskiej oraz ks. Jana Katarzyńskiego. Bogato opracowane prezentacje młodych uczestników projektu niezwykle zaciekawiły licznie zebranych słuchaczy.

W tym semestrze przed uczestnikami Programu 50+ jeszcze m.in. trzy spotkania autorskie: z pisarką i dziennikarką – Teresą Moniką Rudzką, z Alicją Bogdan – autorką książki „Piękna każdego dnia. 365 wskazówek stylistki” oraz spotkanie „Rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku. Jak być lepszym – praktyczne inspiracje” z Jackiem Łapińskim, autorem książki „Jak być lepszym”. Seniorzy będą mieli również okazję spotkać się z lokalną poetką – Jadwigą Mariolą Jankowską oraz wziąć udział w „żywej lekcji historii” z przedstawicielem Związku Sybiraków Polskich. Czeka na nich także pogadanka o symbolice i zwyczajach Świąt Wielkanocnych przygotowana przez przedstawiciela Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, natomiast o kierunkach wakacyjnych podróży opowiedzą im przedstawiciele Biura Podróży MY TRAVEL.

Poza wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki, Biblioteczny Klub Filmowy i Warsztaty rękodzieła, Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą Seniorów!

Materiał prasowy MBP w Turku

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.