Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Otwarcie plenerowej wystawy "Co nieśmiertelne, musi żyć!", która jest oddaniem hołdu wybitnemu kaliszaninowi i patronowi biblioteki – Adamowi Asnykowi.

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka

Kiedy:

06.06.2018

Gdzie: ul. Łazienna 6
62-800 Kalisz

Data publikacji: 2018-06-11 13:35:10

Kategoria

Plener Wystawy

Tagi

wystawa plenerowa

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Przed kaliskim ratuszem, 6 czerwca w samo południe, odbyła się uroczysta inauguracja plenerowej wystawy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu "Co nieśmiertelne, musi żyć!", która jest oddaniem hołdu wybitnemu kaliszaninowi i patronowi biblioteki – Adamowi Asnykowi. Otwarcia ekspozycji dokonał prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Wystawa powstała z dużą starannością, z wykorzystaniem materiałów, wielu dotąd niepublikowanych, pochodzących od najważniejszych instytucji muzealnych i archiwalnych w Polsce. Jest bogata merytorycznie, pełna ciekawostek i atrakcyjna graficznie. Przedstawia wszechstronną osobowość, talenty i zainteresowania Adama Asnyka: poety, dziennikarza, patrioty, filozofa, miłośnika Tatr, podróżnika. Składa się z 40 plansz i obejmuje najważniejsze momenty życia: od narodzin, poprzez kontakty rodzinne, miłości, pasje, pracę, aż po ostatnie chwile.

Wystawa "Co nieśmiertelne, musi żyć!" jest pierwszym elementem zadania "Młodzi Asnykowi" w ramach programu operacyjnego "Kultura – Interwencje 2018" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu podjęła się w 2018 roku realizacji szeregu wydarzeń związanych z Adamem Asnykiem, by w ten sposób oddać hołd wybitnemu kaliszaninowi i patronowi biblioteki

Wystawa będzie prezentowana przed kaliskim ratuszem do 1 lipca br., następnie przy pomniku Adama Asnyka od 2 lipca do 30 września oraz od 1 października do 11 listopada przed budynkiem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.    

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu oferuje w czerwcu oprowadzanie kuratorskie dla grup. Zainteresowanych postacią wybitnego kaliszanina, serdecznie zapraszamy do kontaktu: tel. 62 751 24 52, mail: biblio@mbp.kalisz.pl

 

Kuratorzy wystawy: Małgorzata Kowalewska, Justyna Szolc, Urszula Włodarska

Opracowanie graficzne: Arkadiusz Błaszczyk, realizacja Mariusz Hertmann

Koordynator: Karena Łuszczykiewicz

 

Wsparcie ikonograficzne i dokumentacyjne zapewniły: Archiwum Narodowe w Krakowie, Archiwum Państwowe w Poznaniu, Archiwum Artystyczne i Biblioteka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Parafia Katedralna św. Mikołaja w Kaliszu, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” w Krakowie.

 

 

 

 

Anna Kubiak

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.