Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

"Pachnąca biblioteka" Joanny Krzyżanek

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Kiedy:

23.03.2018

Gdzie: ul. Staszica 12a
62-200 Gniezno

Data publikacji: 2018-03-27 13:09:18

Kategoria

Literatura Dla dzieci

Tagi

spotkanie autorskie

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W  ramach VIII Festiwalu Literackiego „Preteksty” w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna gościliśmy pisarkę dla dzieci, Joannę Krzyżanek, autorkę zabawnych i edukacyjnych serii o Lamelii Szczęśliwej, Cecylce Knedelek czy Kurze Adeli.

Gościa przywitali: Piotr Wiśniewski, organizator Festiwalu „Preteksty” i Janusz Ambroży, dyrektor gnieźnieńskiej książnicy oraz dzieci ze szkół podstawowych: nr 6, 9 i Milenium.

Na początku spotkania Joanna Krzyżanek opowiedziała o początkach pisania, o pierwszej książce, napisanej w dzieciństwie - te pierwsze próby literackie przechowywała babcia autorki przez wiele lat, aby stały się największym skarbem, pełnym wspomnień. Pisarka zabrała uczestników spotkania do pachnącej biblioteki, pełnej aromatu czekolady, truskawek i cytryn. „Bajka pachnąca truskawkami”. „Bajka pachnąca cytryną” oraz „Bajka pachnąca czekoladą” Joanny Krzyżanek to książki, które pachną, wystarczy potrzeć dłonią o stronice, a każdy czytelnik poczuje niesamowity zapach.

Później autorka przybliżyła dzieciom historię właścicieli sklepu z czekoladami, Balbina i Hilarii, którzy postanowili wyruszyć w podróż dookoła świata. Musieli jednak jeszcze znaleźć kogoś kto zaopiekuje się ich ukochanym sklepem z łakociami, więc zorganizowali czekoladowy konkurs, do którego zgłosili się kominiarz, handlarka jajkami, mleczarz, kapelusznik, rybak, malarka, zegarmistrz oraz latarnik. Niezwykła próba miała wyłonić zwycięzcę i tym samym przyszłego właściciela sklepu. Autorka snuła historię, a zadaniem dzieci było odgadnięcie, który z bohaterów wygrał czekoladowy konkurs. Okazał się on niezwykle trudny i wymagający wyrzeczeń oraz samozaparcia. Historia Balbina i Hilarii była pouczającą opowieścią o marzeniach, poświęceniu i walce z własnym łakomstwem.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły uzyskać autografy oraz zakupić książki. Spotkanie z Joanną Krzyżanek potwierdziło, że literatura może poruszać wszystkie zmysły, wyobraźnię, inspirując do wielu kreatywnych działań oraz pasji.

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.