Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Podróżnicze "Ferie w muzeum"

Organizatorzy:

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Kiedy:

12.02.2018 - 16.02.2018

Gdzie: ul. Kościuszki 12
62-800 Kalisz

Data publikacji: 2018-03-08 10:54:24

Kategoria

Warsztaty Dla dzieci

Tagi

Ferie 2018

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Pięć dni niezwykłej przygody miały okazję przeżyć dzieci podczas "Ferii w muzeum", które odbywały się w dniach od 12 do 16 lutego w głównej siedzibie MOZK przy ulicy Kościuszki.

Trzydzieścioro dzieci w tym czasie poznawało w niecodzienny sposób świat. Poniedziałek, 12 lutego, przebiegał pod hasłem "Podróżujemy do Afryki śladami odkryć geograficznych", a zajęcia odbywały się m.in. z kuratorem wystawy czasowej, a także naszymi specjalistami ds. edukacyjnych. W kolejny dzień tematem była zabawa z topografią i mapami "Gdzie leży Afryka...?”. Młodzi podróżnicy odpowiadali sobie na pytanie, czy łatwo jest podróżować z przewodnikiem? Jak wykreślić własną mapę?

Trzeci dzień to podróż w czasie i przestrzeni. "Plecak pełen skarbów - niezbędnik małego podróżnika" - nasi młodzi uczestnicy tego dnia zapoznali się z wyposażeniem podróżnika z czasów średniowiecza oraz XXI wieku. Dzięki porównaniu ekwipunku zobaczyli różnice oraz podobieństwa podróżowania dawniej i dziś, a także uczyli się tropów zwierząt oraz ciekawostek o o nich. W tę niezwykłą przygodę uczestników naszych ferii wzięli dziś Magda oraz Michał na co dzień pracujący w naszym oddziale - Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu.

Nie zabrakło też kreatywnych działania w grupie. "Pan Wieloryb i jego cztery nogi" będący hasłem czwartkowych zajęć to m.in. zabawa z masą solną (tworzenie "zwierzostworów”), a także teatr cieni i próba stworzenia wspólnego dzieła, czyli nauka jak współpracować.

Ostatni wspólny dzień to multimedialna podróż po świecie. Uczestnicy ferii poznawali kontynenty oraz elementy dla nich charakterystyczne. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy certyfikat Młodego Podróżnika.

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.