Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Podsumowanie "Ferii zimowych z pasją 2018" w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej

Organizatorzy:

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera

Kiedy:

12.02.2018 - 23.02.2018

Gdzie: ul. Benicka 9
63-700 Krotoszyn

Data publikacji: 2018-03-08 12:08:32

Kategoria

Literatura Warsztaty Dla dzieci

Tagi

Ferie 2018

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W dniach od 12 lutego do 23 lutego 2017r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera zorganizowano „Ferie z pasją” dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Pierwszego dnia dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ph. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, które prowadził Jarosław Grabia, przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, oraz pracownicy Straży Ochrony Kolei, w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!”. Zgromadzeni dowiedzieli się, jak należy zachować się na przejazdach kolejowych i drogowych.

Następnego dnia harcerze z Hufca ZHP im. Powstania Wielkopolskiego w Krotoszynie zapoznali uczestników ferii z grami i zabawami harcerskimi, dzieci doskonale się bawiły podczas  zabaw z druhną Zuzanną  Czachorek. Dzień wypełniony był dużą ilością ruchu, radości i śmiechu.

Podczas spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej w Krotoszynie: zastępcą komendanta Moniką Wasielewską oraz strażnikami: Janusz Lamel, Maciej Baran,  dzieci zapoznały się z Autochodzikiem – zestawem edukacyjnym oraz poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych.

Miłośnicy gier komputerowych mogli poznać najnowsze gry podczas zajęć „Komputerowy świat”, który przygotowała firma Hardbit w tym dniu królowały laptopy, konsole i tablety. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zabawach i konkursach dotyczących nowych technologii. Nagrody dla najlepszych ufundowała firma Hardbit, które wręczał dzieciom właściciel firmy pan Przemysław Poprawa. W tym samym dniu dzieci miały także okazję dowiedzieć się czym jest kodowanie, programowanie i samodzielnie przygotować własną animację komputerową.

Wiele atrakcji dostarczyło wyjście do sali zabaw Bajkowa Kraina. Najmłodsi mogli skorzystać z basenu z kulkami, zjeżdżalni dmuchanej i innych sprzętów. Animatorki zaaranżowały wiele zabaw dla uczestników.

W poniedziałek  w następnym tygodniu ferii zajęcia w siedzibie firmy LAB.krotoszyn prowadziła instruktorka Agnieszka Lepczyńska. Zaprezentowała dzieciom ćwiczenia  z crossfitu w formie gier i zabaw oraz ćwiczenia koordynujące rozwój.

We wtorek dzieci brały udział w turnieju gier planszowych oraz układaniu puzzli. Następnie same wykonywały projekty gier, w które w przyszłości chcieliby grać.

Podczas zajęć kulinarnych „Dziecięce kuchenne rewolucje” Beata Blecha właścicielka Restauracji Czak Cafe opowiadała i pokazywała uczestnikom jak przygotować i dekorować sałatki. Dzieci mogły wcielić się w rolę kucharza i wykonać je samodzielnie. Za najlepsze sałatki nagrody w postaci zaproszeń na dużą pizzę ufundowała właścicielka Restauracji Czak Cafe.

W czwartek uczestnicy obejrzeli przedstawienie Teatru Maska z Krakowa pt. „Na końcu świata – Przygody Misia i Kacpra pirata”, które bardzo się podobało zarówno dzieciom, jak i obecnym rodzicom. Spektakl uczył dzieci przyjaźni i tolerancji. Występ dofinansował SGB Bank Spółdzielczy.

Na zakończenie ferii odbył się bal przebierańców, na którym frekwencja dopisała. Podczas imprezy wybrano najlepszy strój bajkowy. W tym dniu dzieci mogły skorzystać z wielu zabaw i konkursów.

Podczas każdego dnia zaproszeni goście czytali fragmenty wierszy i włączyli się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

W organizacji ferii bardzo aktywnie wspierały nas uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Dziękujemy Dyrektorowi szkoły, Panu Romanowi Olejnikowi za zaangażowanie uczniów w feryjne zajęcia w bibliotece.

We wszystkich spotkaniach edukacyjno - rozrywkowych uczestniczyło 405 dzieci.

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna dziękuje osobom, które prowadziły zajęcia, sponsorom za wsparcie oraz wszystkim dzieciom za uczestnictwo.

Marlena Nabzdyk

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.