Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

"Ponadczasowość" – wernisaż fotografii Maksymiliana Myszkowskiego

Organizatorzy:

Atelier Myszkowski - Galeria Sztuki Nowoczesnej

Kiedy:

27.04.2018 19:00

Gdzie: ul. Ratajczaka 44
61-728 Poznań

Data publikacji: 2018-04-19 09:35:19

Kategoria

Fotografia Wystawy

Tagi

wystawa fotografii

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Wernisaż fotografii Maksymiliana Myszkowskiego oraz prezentacja mebli projektu Romana Modzelewskiego wykonanych przez Vzór.
Fenomenem prezentowanych prac jest wspólny mianownik - zarówno fotografie Myszkowskiego jak i projekty Modzelewskiego zostały stworzone w trudnym dla polskich artystów czasie [cenzura]. Sami artyści w swoich czasach, uznani zostali za wychodzących nieco przed szereg.

Sami artyści w swoich czasach, uznani zostali za wychodzących nieco przed szereg.

 

„Ci którzy muszą tworzyć, czasem wcale tego nie chcą”

[TUU 009 wiosna 2018 ISSN 2451-1730 ]

 

Myszkowski.

Na wystawie prezentowane będą abstrakcyjne fotografiki Maksymiliana Myszkowskiego, oraz prace ukazujące Miasto Poznań w okresie lat 1960-1970.Abstrakcja tworzona do szuflady.Sztuka tworzona z potrzeby.Prace traktowane jako autonomiczny eksperyment w dziedzinie formy.Niegdyś postrzegane jako „sztuczna sztuka” teraz interpretowana jako ponadczasowe dzieła wyprzedzające swoją epokę.Ten dojrzały artysta stale poszukiwał nowych rozwiązań formalnych, poprzez znakomite możliwości warsztatowej pionierskiej jak na swoje czasy.Maksymilian Myszkowski, uważany za jednego z najwybitniejszych fotografików polskich, autorytet w dziedzinie fotografii artystycznej; uznawany za artystę wszechstronnego, łączącego w pracach fotografie i grafikę; zafascynowanego na równi człowiekiem, szczegółem, aktem, architekturą, pejzażem i abstrakcją.

 

Jako że ten okres, był niezwykle przełomowy dla całej struktury sztuki, architektury i designu, artyści musieli zmagać się z odpowiedzą na zmiany społeczno-polityczne.

 

Modzelewski.

Projekt Romana Modzelewskiego - fotel który podczas rządów PRL nie doczekał się produkcji."[..]Roman Modzelewski cale życie poświęcił sztuce. Fascynowało go zwłaszcza wzornictwo użytkowe, które przyniosło mu międzynarodową sławę. Był również pedagogiem, który wiele energii włożył w kształtowanie pokoleń artystów. Projekt fotela RM57 oraz RM58 został odkryty na nowo przez Vzór. Wybrali oni fotel projektanta-eksperymentatora, którego nowatorski fotel RM58 do tej pory znany był raczej bywalcom Victoria and Albert Museum, niż szerokiej publiczności. Mimo że organiczna forma fotela zyskała uznanie samego Le Corbusiera, mimo że mebel zagrał w kilku filmach z epoki, prototyp nigdy nie doczekał się wdrożenia do produkcji seryjnej.”

 

____________________________

Projekt realizowany jest przy współudziale środków finansowych Miasta Poznań.

 

Kurator wystawy:Emmanuel Myszkowska - Fundacja im. Maksymiliana Myszkowskiego z siedzibą przy ul.Ratajczaka 44 w Poznaniu.

 

Link do strony o artyście:http://www.maksymilianmyszkowski.pl/

Link do Vzór: http://www.vzor.com/about/

 

____________________________

Podczas wydarzenia, odbędzie się uroczyste odsłonięcie rzeźby „Miasin-Miłość Leonidasa” w holu budynku Arkadii.Od dnia 27/04/2018 dzieło autorstwa Vahan Bego, będzie udostępnione szerokiej publiczności. Artysta który urodził się i dorastał w Armenii, jest rzeźbiarzem, malarzem, scenografem. Organizuje realizacje multimedialne i happeningi. Rzeźbi w kamieniu, stali i ceramice. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Armenii na kierunku rzeźby monumentalnej. Przyjechał do Polski w 1993 roku. Jego prace pokazywane są na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i na świecie. Jest autorem wielu monumentalnych projektów. Artysta mieszka i tworzy w Poznaniu. Więcej informacji na stronie: www.vahanbego.com

____________________________

Wystawie towarzyszyć będzie ekspozycja płócien z prywatnej kolekcji rodziny Myszkowskich.

____________________________

Podczas wernisażu odbędzie się degustacja toskańskich win z Delikatesy Włoskie Peretti.

____________________________ 

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne, prosimy jednak o odbiór zaproszeń w siedzibie fundacji, przy ul.Ratajczaka 44 a także zapisanie się na listę gości poprzez "wzięcie udziału" w wydarzeniu na fb.

 

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.