Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Portret – 23. edycja

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny

Kiedy:

07.12.2018

Gdzie: ul. Sikorskiego 22
64-980 Trzcianka

Data publikacji: 2018-12-17 08:48:28

Kategoria

Fotografia Wystawy Konkursy

Tagi

portret Ogólnopolski Konkurs Fotografii

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Ogólnopolski Konkurs  Fotografii „Portret”  znajduje się w grupie najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w skali kraju. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest  uznany trzcianecki artysta, mentor wielu pokoleń fotografików w naszym regionie - Henryk Król.  Komisarzem 23. Edycji „Portretu” jest Andrzej Biegowski -  uznany fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz twórca (od 1995 r.) katalogów do tegoż konkursu.

 

„Najtrudniejszą rzeczą w fotografii jest portret. Musisz wejść z aparatem między skórę, a koszulę fotografowanej osoby”

Henri Cartier-Bresson

 

W XXIII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii „Portret” Jury w składzie: Waldemar Śliwczyński – ZPAF Września, Jakub Wawrzak - UMK Toruń, Henryk Król – ZPAF Trzcianka, po zapoznaniu się z 546 pracami 94 autorów zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 111 prac 43 autorów i uhonorowało następujące osoby:

I nagroda – Dominika Koszowska (Katowice) za cykl „Zbieracze ziół”

II nagroda  - Tadeusz Koniarz (Tarnów) za prace „Spowiedź”, „Męskie sprawy”, „Pożegnanie”

III nagroda – Dariusz Foetke (Oborniki) nagroda za zdjęcie nr 1 z cyklu „Berlińczycy”

wyróżnienie - Dariusz Gawroński (Częstochowa) za prace „Sprzedawca czarnych dysków”, „Arystokrata”, „Łyżwiarz”

wyróżnienie – Przemysław Konefał (Rawa Mazowiecka) za prace 6,7,9,10 z cyklu „XXX”

wyróżnienie przewodniczącego Jury –Dorota Mościbrodzka (Lublin) za prace  „Emmanuelle”.

Dominika Koszowska jest absolwentką WSTI i ASP w Katowicach, obecnie uczestniczką studiów doktoranckich na ASP w Katowicach. Dyplom magisterski  pani Dominiki, zrealizowany na ASP w Pracowni Fotografii dr. hab. Piotra Muschalika (obroniony w 2017 roku z wyróżnieniem) zdobył trzecią nagrodę w Polsce w konkursie Design32 na najlepsze dyplomy projektowe ASP, uznany także za jeden z najlepszych przez „Font nie czcionka” w kategorii fotografia (2018), uhonorowany srebrnym medalem w międzynarodowym konkursie fotograficznym Prix De La Photographie Paris (P×3) w kategorii Książka/Dokument – za książkę fotograficzną Dzikie Oregano. Laureatka licznych konkursów z dziedzin plastycznych, między innymi: dwukrotne wyróżnienie w WKF National Geographic (2016), wygrana konkursu National Geographic Traveler (2016), wyróżnienia w Mobile Photography Awards (2016, 2017, 2018), Mira Mobile Prize (2016, 2017), nagroda w Our World is Beautiful Cewe Awards (2017), Mobile Art From All Over The World (2018), srebrny medal w międzynarodowym konkursie fotograficznym Prix De La Photographie Paris (P×3)(2018) , Wyróżnienie Blue Ribbon Federation Internationale de l’Art Photographique w międzynarodowym konkursie Foto Odlot (2018), Grand Prix, dwa I miejsca i jedno II miejsce w ogólnopolskim Konkursie Fotografii Mobilnej Yes I”m Mobile 2018),I miejsce – Złoty medal. w międzynarodowym konkursie International Photography Awards w Nowym Yorku (2018), I nagroda w ogólnopolskim konkursie Portret 2018 w Trzciance.

Zwyciężczyni konkursu, na pytanie za co kocha fotografię, odpowiedziała następująco:

„Od dziecka interesowało mnie to, co odchodzi, przemija, ulega przemianie i dlatego pokochałam fotografię. Ona pozwala mi na złapanie chwili, która właśnie trwa, ale za chwilę zniknie, pozwala mi na utrwalenie tego, co przeminie bezpowrotnie. Fotografia pozwala mi udokumentować zachodzące zmiany, pozwala mi również pokazać niesamowitych i ciekawych ludzi i ocalić  ich i ich historie od zapomnienia.”

Pani Dominice oraz pozostałym laureatom XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Portret” serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

KH

Lokalizacja wydarzenia

Podobne wydarzenia

Podobne w Twojej okolicy

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.