Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Rozstrzygnięcie konkursu „Moje ulubione miejsce w Kaliszu”

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka

Kiedy:

22.06.2018

Gdzie: ul. Łazienna 6
62-800 Kalisz

Data publikacji: 2018-07-09 12:35:58

Kategoria

Konkursy

Tagi

konkurs dla osób niepełnosprawnych

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W tym roku odbył się jubileuszowy, dwudziesty piąty konkurs dla osób niepełnosprawnych, w którym uczestnicy mogli wykazać się swoimi licznymi umiejętnościami twórczymi. Dzięki gościnności państwa Margoty i Cezarego Suszyńskich podsumowanie odbyło się w sali kryształowej Klubu „Komoda”. Organizatorem konkursu, którego tematem było „Moje ulubione miejsce w Kaliszu”, była Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu przy pomocy Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Srebrny jubileusz konkursu był także okazją do złożenia gratulacji i wyrazów uznania na ręce Zenony Kubiak – kierownik Filii nr 3, za dotychczasowe zaangażowanie i pracę na rzecz osób ze specjalnymi potrzebami.

W 25. edycji konkursu wzięło udział 57 osób. Wpłynęło 61 prac, które zostały wykonane indywidualnie w domu oraz przez uczestników: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Integracyjnego Klubu Osób z Niepełnosprawnością „Tęcza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koźminku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie – Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddziału Miejskiego w Wieruszowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kucharach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gizałkach i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem konkursu było pokazanie umiejętności twórczych i zdolności manualnych osób niepełnosprawnych oraz stworzenie im warunków zarówno do pracy indywidualnej, jak i w grupie. Prace konkursowe zostały wykonane różnymi technikami (farby, pastele, wyklejanki, fotografie, wiersze, albumy) i odzwierciedlały z jak dużym zaangażowaniem były wykonane przez twórców. Należy podkreślić, że możliwość zaistnienia poprzez tworzenie jest dla osób niepełnosprawnych czynnikiem niezwykle ważnym, bo zwiększa poczucie ich własnej wartości i stymuluje społeczną aktywność.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in.: Adam Borowiak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, Marek Konwiński – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kaliszu, Jan Szczepankiewicz – przewodniczący rady nadzorczej WTZ „Miłosierdzie”, Lidia Plajzer – główny specjalista ds. kultury i sztuki Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, Ewelina Bijak – przedstawiciel Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM, Anna Skowrońska – przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a dodatkową nagrodą była możliwość wspólnej zabawy. Oprawę muzyczną zapewnił Grzegorz Tomżyński, a upiększaniem uczestników zajęła się Beata Solińska – pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Podczas spotkania odbył się także konkurs ze znajomości ulubionych miejsc w Kaliszu, który przygotował i poprowadził Marcin Galant.

Tekst: Grzegorz Tomżyński

 

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.