Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Seryjni poeci 48

Organizatorzy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

Centrum Kultury Zamek

Kiedy:

14.11.2017 18:00

Gdzie: ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań

Data publikacji: 2017-11-03 09:22:13

Kategoria

Literatura

Tagi

Seryjni Poeci spotkanie autorskie

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Intrygujące wiersze intrygujących autorów

Konrad Wojtyła jest dziennikarzem radiowym w Szczecinie, organizatorem i gospodarzem spotkań literackich. Darek Foks to redaktor działu prozy w Twórczości i scenarzysta popularnych seriali telewizyjnych, mieszka w Skierniewicach. Wojtyła wydał między innymi 6 tomów poezji, w tym dwa ostatnie w Poznaniu, w wydawnictwie WBPiCAK. Foks jest laureatem wielu prestiżowych nagród poetyckich, w tym – jako najmłodszy z dotychczasowych laureatów – Nagrody Silesiusa za całokształt twórczości. W wydawnictwie WBPiCAK ukazały się jego trzy tomy poezji.

Jako Seryjni poeci (48) spotkają się w Poznaniu z czytelnikami 14 listopada 2017 r. w CK Zamek ze swoimi najnowszymi książkami poetyckimi: Foks z tomikiem Kronsztad, Wojtyła ze Znakiem za pytaniem. Gospodarzem będzie Piotr Śliwiński, mistrz rozmów o literaturze i o życiu.

Znak za pytaniem Wojtyły to książka inna od wszystkich wcześniejszych tego autora. Zawiera niepokojące wiersze o zmaganiu się ze śmiercią i z utratą. Jest szukaniem języka dla wyrażenia czegoś bardzo trudnego do wyrażenia. Kronsztad Foksa to tylko częściowo kontynuacja wcześniejszych „niewierszy” tego autora. Oferuje błyskotliwe i ironiczne aforyzmy na przemian z minimalistyczną poetycką kpiną. Przynosi też dużo filmowych skojarzeń.

Jak połączy te dwa światy Piotr Śliwiński? O czym będzie rozmawiać z dwoma intrygującymi poetami? Jedno jest pewne – posłuchamy także wierszy w niepowtarzalnej interpretacji samych autorów.

Seryjni poeci (48) – 14 listopada 2017r. , godz. 18.00 – Goście: Darek Foks i Konrad Wojtyła – Prowadzący: Piotr Śliwiński – CK Zamek, Scena Nowa, III piętro – Wstęp wolny

Organizatorzy: WBPiCAK, CK Zamek

 

Darek Foks –  poeta i prozaik, ur. w 1966 roku. Redaktor działu prozy w Twórczości. Studiował na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, ukończył scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Autor książek (m.in.) Wiersze o fryzjerach (1994), Sigmund Freud Museum (2010), Liceum (2012), Kebab Meister(2012), Rozmowy z głuchym psem (2013), Historia kina polskiego (2015), Wołyń Bourne'a (2016).  Laureat m.in. głównej nagrody w konkursie poetyckim „bruLionu” (1993) i Nagrody Literackiej im. Natalii Gall (1999). Pojawił się dwukrotnie wśród nominowanych do Paszportu „Polityki”. W 2005 roku wspólnie ze Zbigniewem Liberą opublikował książkę „Co robi łączniczka”, którą wyróżniono Nagrodą TVP Kultura i nominowano do Nagrody Literackiej Gdynia. Laureat Nagrody Silesiusa za całokształt w roku 2014.


Konrad Wojtyła (1979) – poeta, dziennikarz, krytyk literacki, wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Autor pięciu książek poetyckich, m.in.: może boże (2010) – nagrodzonej Lubuskim Wawrzynem Literackim i Czarny wodewil (2013) oraz zbioru wywiadów Rewersy. Rozmowy literackie (2014). Przełożył z jidisz na polski wiersze Eliasza Rajzmana zebrane w tomie Mech płonący (2015). Współredaktor książki Rafała Wojaczka Nie te czasy. Utwory nieznane (2016). Tłumaczony na język angielski, niemiecki, ukraiński, czeski i słoweński. Mieszka w Szczecinie.

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.