Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Sierakowska Wiosna Klasyków świętuje 20. urodziny!

Organizatorzy:

Muzeum Zamek Opalińskich

Fundacja LuxSfera

Kiedy:

20.04.2018 09:00 - 22.04.2018 13:30

Gdzie: ul. Stadnina 3a
64-410 Sieraków

Data publikacji: 2018-03-29 12:19:23

Kategoria

Teatr Literatura Muzyka Konkursy Warsztaty

Tagi

Sierakowska Wiosna Klasyków

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Festiwal powstał w 1998 roku dzięki jej pomysłodawcy i wieloletniemu organizatorowi - Andrzejowi Zimmerowi. Głównym zamysłem corocznych wiosennych koncertów było umożliwienie mieszkańcom Sierakowa i jego okolic obcowania z muzyką klasyczną.

Pierwszymi wykonawcami byli uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, którzy przez kolejnych sześć lat gościli w Zamku Opalińskich coraz liczniejszą grupę miłośników muzyki, nie tylko poważnej. Ich dzieło do dnia dzisiejszego kontynuują studenci i absolwenci poznańskiej Akademii Muzycznej oraz uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim. Od 2010 roku głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja LuxSfera oraz Muzeum Zamek Opalińskich. Sierakowska Wiosna Klasyków urosła do rangi Festiwalu, a jej program wzbogacony został o konkursy, warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne, projekcje filmów oraz wykłady i spotkania.

XX edycja Festiwalu pt. „Powrót do przyszłości” odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku. Wspólnie z uczestnikami – dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – będziemy wspominać, ale i patrzeć w przyszłość. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach oraz praktycznych warsztatach: plastycznych, teatralnych i muzycznych.  Młodzież natomiast będzie miała szansę podjąć dyskusję z reżyserem filmów i seriali, Dominikiem Matwiejczykiem, którego film „Krótka histeria czasu” poprzedzi spotkanie. Z redaktorką Ewą Cieślik z kolei zajmą się tematem dziennikarstwa. Na sobotę zaplanowane zostały warsztaty artystyczne w Lutomiu oraz wyjątkowy wieczorny spektakl poznańskiego asz.teatru. Na niedzielne południe zaprosimy do uczestniczenia w spotkaniu z baśniami, które opowie bajarz Szymon Góralczyk. To spotkanie poprzedzone będzie mini-koncertem Bartosza Burzyńskiego na ukulele. Wydarzeniem głównym Sierakowskiej Wiosny Klasyków tradycyjnie już stanie się koncert galowy w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Zamku Opalińskich. W tym roku, z racji 20. urodzin przybierze on formę benefisu, na którym nie zabraknie tych, którzy tworzyli Sierakowską Wiosnę Klasyków.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Międzychodzie, Gminy Sieraków oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Sierakowskiej. Sponsorem głównym jest firma YPERO S. A. - generalny wykonawca hal magazynowych i przemysłowych.

Partnerem tegorocznej edycji festiwalu jest Fundacja PZU.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapisy na warsztaty: ew.zimmer@luxsfera.org.pl

 

Więcej szczegółowych informacji na stronie: https://www.facebook.com/SierakowskaWiosna/

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.