Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Organizatorzy:

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie

Kiedy:

18.05.2018 18:00

Gdzie: ul. Szkolna 16
62-002 Suchy Las

Data publikacji: 2018-04-29 16:50:37

Kategoria

Literatura

Tagi

spotkanie autorskie

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza 18 maja 2018 r. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską – pisarką, poetką i ilustratorką książek, która jest również krytykiem sztuki i tłumaczem języka włoskiego. A przede wszystkim jest człowiekiem piszącym zawsze i wszędzie.

 

Eliza Piotrowska jest laureatką wielu nagród literackich za twórczość dla dzieci. Wśród najmłodszych czytelników znana jest jako autorka serii opowiadań o Cioci Jadzi, książek regionalnie związanych z Poznaniem (np.: „Legenda o rogalach świętomarcińskich”, „Legenda o poznańskich koziołkach”, „Szneka z glancem”, „Maltanka” itd.), czy serii pt. „Święci uśmiechnięci”. Mało kto wie, że jest tłumaczką serii książek pt.: „Tupcio Chrupcio”.

Majowe spotkanie będzie jednak dotyczyło debiutanckiej powieści dla dorosłych pt. „Obczyzno moja”, która ukazała się w 2017 r. Autorka przez prawie dziesięć lat mieszkała w Rzymie, a od 2011 roku mieszka w Brazylii. Stąd pomysł na książkę, w której autorka przegląda się w Polsce – w tej dawnej i tej obecnej, tworząc fascynujący obraz naszych narodowych cech, wad, zalet, udręk, radości i smutków… Podróże bohaterki do innych krajów stają się pytaniem o polskość, jednak bez narodowego zadęcia. Miejscami zabawna, miejscami gorzka, błyskotliwa powieść o uwikłaniu, klaustrofobii i wolności. Eliza Piotrowska opowie zgromadzonym jak to jest żyć na walizkach, wiecznie w transatlantyckim szpagacie między Brazylią a Polską. Czy opisywanie dwóch różnych światów z wielu perspektyw jest dużym wyzwaniem? Jaka ojczyzna i obczyzna odbija się w lustrze doświadczeń podróżniczki?

Jeśli interesują Cię podróże, tradycje w innych kulturach, czy obrazy z życia codziennego Brazylijczyków, to zapraszamy do CKiBP w Suchym Lesie.

Spotkaniu towarzyszyć będą slajdy i brazylijska muzyka; a poprowadzi je Ilona Starosta.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.