Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Kiedy:

30.10.2018

Gdzie: ul. Staszica 12a
62-200 Gniezno

Data publikacji: 2018-11-09 13:17:15

Kategoria

Literatura Dla dzieci

Tagi

spotkanie autorskie

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

30 października br. w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą - pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W spotkaniu uczestniczyło około 80  uczniów gnieźnieńskich  szkół podstawowych nr 1, 5 i 9.

Pani Małgorzata nie tylko opowiadała dzieciom o swoich książkowych bohaterach, czytała zabawne fragmenty ze swoich najnowszych książek, a przede wszystkim opowiedziała o swojej książce, o marszałku Józefie Piłsudskim. Przedstawiła wiele ciekawych, lecz mało znanych historii związanych z marszałkiem: miał psa, którego nazwał Pies, a nawet napadł na pociąg, aby zdobyć pieniądze na walkę z zaborcami.

Szczegółowa relacja z przebiegu napadu na wagon pocztowy, przewożący pieniądze, liczne trudności piętrzące się w czasie tej akcji i mizerny efekt tego wydarzenia, opowiedziana dzieciom przez pisarkę, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Po zakończonej prezentacji o Piłsudskim, okraszonej sporą ilością archiwalnych zdjęć, Małgorzatą Strękowska – Zaremba chętnie odpowiadała na pytania uczniów, a po skończonym spotkaniu do pisarki ustawiła się długa kolejka chętnych po autograf.

Spotkanie odbyło się w ramach  programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały”, realizowanego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.