Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Świat bajek z dawnych lat

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Kiedy:

07.11.2017

Gdzie: ul. Staszica 12a
62-200 Gniezno

Data publikacji: 2017-11-09 13:03:34

Kategoria

Literatura Dla dzieci

Tagi

bajki

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień, w sposób bardziej przystępny niż tylko rozmowa.  Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć  dla siebie wnioski na przyszłość. Dlatego też bajka zasługuje na swoje święto.

Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek przypadającego 5 listopada, w Przedszkolu nr 15 „Pszczółka Maja”  dzieci miały okazję spotkać się z ulubionymi bohaterami baśni. Do krainy bajkowych postaci zostali zaproszeni przez Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Każdy bez względu na wiek ma swojego ulubionego bohatera bajkowego lub baśniowego. Okazało się, że dzieci znają i kochają  baśnie, przy których wychowali się ich rodzice. Aby poczuć się jak w bajce i przekonać się jakie czasami trudne zadania mają do wykonania bajkowe postacie, dzieci wysłuchały głośno czytanych baśniowych opowieści. Potem same miały możliwość stania się przez chwilę Kopciuszkami, Czerwonymi Kapturkami, Księżniczkami, Rycerzami podczas scenek teatralnych przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli.

Dobrze, że bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się barwny i radosny.

 

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.