Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

W sieci cyberprzemocy – warsztaty

Organizatorzy:

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu

Kiedy:

12.10.2017

23.10.2017

03.11.2017

Gdzie: ul. 17 Stycznia 59
64-360 Zbąszyń

Data publikacji: 2017-11-13 09:17:10

Kategoria

Warsztaty

Tagi

warsztaty

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Czym jest cyberprzemoc? To nowe zjawisko funkcjonuje w Internecie i jest tak samo groźne jak przemoc fizyczna czy psychiczna. W Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu odbył się cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, które poruszały kwestie cyberprzemocy i hejtu w Internecie. Uczniowie rozmawiali o tym, czym jest cyberprzemoc oraz sami definiowali to pojęcie z perspektywy własnego doświadczenia, podawali przekłady takiego zjawiska. Z definicji uczniów możemy wywnioskować, że cyberprzemoc to obrażanie i poniżanie kogoś w Internecie lub udostępniane zdjęć lub filmów a także samo nagrywanie filmów i robienie zdjęć osób, od których nie otrzymaliśmy na to zgody. W czasie spotkania razem z trenerkami, Anita i Darią, analizowaliśmy zdjęcia z kampanii UNICEF-u „One shot is enought”, z których wniosek jest tylko jeden: jednym zdjęciem można wyrządzić ogromną krzywdę drugiej osobie. Pamiętajmy o tym, robiąc zdjęcia bezmyślnie i udostępniając je w Internecie. Mały żart może przerodzić się w wielką tragedię.

Na koniec warsztatów uczniowie klasy VI a (ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu) oraz klasy VI (ze szkoły w Nądni) wzięli udział w ćwiczeniu z balonami. Jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się czegoś o sobie, a także o innych. Ta zabawa wyzwala wiele emocji oraz pokazuje, jakie wartości są dla nas ważne. Często dochodzi do dylematu, czy skupić się na swoim balonie, czyli swoich wartościach, czy zniszczyć balony innych, które leżą na ziemi. Natomiast klasa V a uczestniczyła w warsztatach dramowych. Uczniowie mieli za pomocą stop-klatki tzw. zdjęcia ukazać sytuację, która została przypisana ich grupie. Widownia analizowała sytuację na scenie, a na koniec, podchodząc do poszczególnego aktora, mogła zadać jedno z trzech pytań : Kim jesteś? Co robisz? Co czujesz? Gra aktorska, zwłaszcza ta, która porusza trudne życiowe tematy, nie jest łatwa, ale uczniowie z klasy V a poradzili sobie świetnie. Pokazali, często przy pomocy swojego wychowacy, jak czują się ofiary cyberprzemocy i jaką prymitywną bezmyślnością  kierują się hejterzy.

Mamy nadzieję, że doświadczenie wyniesione z tych warsztatów zostaną w emocjach ich uczestników. Trenerki, przygotowując się do zajęć, korzystały z najnowszych publikacji dotyczących hejtu i cyberprzemocy rówieśniczej, które dostępne są w wypożyczalni i czytelni zbąszyńskiej biblioteki.

(dk, arg)

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.