Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Warsztaty filmowe z Europa Cinemas

Organizatorzy:

Koniński Dom Kultury

Kiedy:

20.11.2017 - 24.11.2017

Gdzie: pl. Niepodległości 1
62-510 Konin

Data publikacji: 2017-12-04 09:05:49

Kategoria

Film Dla dzieci

Tagi

kino do tornistra

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W Konińskim Domu Kultury zakończył się projekt "Kino do Tornistra". To był tydzień pełen europejskich filmów oraz wytężonej pracy podczas Warsztatów Filmowych "Kaczka Dziwaczka".

Projekt "Kino do Tornistra" Kino Centrum w Konińskim Domu Kultury realizuje wspólnie z elitarną siecią kin studyjnych Europa Cinemas. Kino Centrum należy do niej od października 2013 roku. Naszym celem jest promocja kina europejskiego i edukacja filmowa najmłodszych.

Przez cały tydzień (20-24 listopada 2017) prezentowaliśmy mądre, wartościowe filmy podejmujące tematykę przyjaźni, tolerancji, mówiące o tym jak ważna jest rodzina i że warto marzyć. Jednym słowem były to filmy z przesłaniem, prezentujące wartości, które młodym ludziom warto przekazywać.

Oprócz filmów uczniowie z trzech szkół uczestniczyli w warsztatach filmowych. Udział w bezpłatnych zajęciach był nagrodą za całoroczną aktywność młodych ludzi związaną z uczestniczeniem w Akademii Filmowej i innych projektach realizowanych w KDK.

Tegoroczne warsztaty nosiły tytuł "Kaczka Dziwaczka". Pracowaliśmy nad wierszem Jana Brzechwy wykorzystanym między innymi w filmie ,,Akademia Pana Kleksa’’. Młodzież obejrzała fragmenty filmu i obserwowała grę aktorską Piotra Fronczewskiego w roli Pana Kleksa.

Na warsztatach uczniowie pracowali w trzech grupach pod opieką instruktorów. Uczyli się aktorstwa, pracowali za kamerą i tworzyli kostiumy. Wszystko po to, by na koniec zaprezentować "Kaczkę Dziwaczkę" w swojej interpretacji. Po kilku godzinach pracy aktorzy zakładali przygotowane przez swoich kolegów kostiumy, a grupa operatorów nagrywała całe przedstawienie.

W piątek (24 listopada) spotkaliśmy się w Kinie Centrum na gali podsumowującej projekt. To była okazja, by obejrzeć na dużym ekranie efekt pracy uczniów. Film zawierał też niespodziankę – kilka słów skierował do konińskich uczniów sam Piotr Fronczewski. Filmowy Pan Kleks życzył im, by dostrzegali magię w kinie i starali się jej użyć na miarę swoich talentów, zdolności i marzeń.

Gratulował im także Robert Glapa, zastępca dyrektora Konińskiego Domu Kultury, który podziwiał ich zaangażowanie w pracę. Dziękował także opiekunom.

- To, że uczestniczycie w takich projektach jest zasługą opiekunów, którzy widzą potrzebę waszego wszechstronnego rozwoju – mówił Robert Glapa.

Uczniowie otrzymali gratulacje i dyplomy udziału w Warsztatach Filmowych "Kaczka Dziwaczka". Na koniec obejrzeli film "Mikołaj w każdym z nas" produkcji norweskiej. To opowieść o niezwykłym spotkaniu – z samym Świętym Mikołajem.

 

W tegorocznych warsztatach uczestniczyli:

Uczniowie klasy V C ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie (opiekun Kazimierz Kazuś)

Uczniowie klasy IV A integracyjna oraz warsztatów teatralnych ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie (opiekunki Ewa Jaworska, Jolanta Małolepsza, Magdalena Lisowska).

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim (opiekunki Ewa Szczepańska i Karolina Tęcza).

 

Trenerzy:

Katarzyna Mijakowska – scenografia

Dorota Gapska – praca z aktorami

Joanna Sypniewska – praca z aktorami

Zdzisław Siwik – film

Marcin Oliński – dźwięk

 

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.