Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Wernisaż Marii Politowicz

Organizatorzy:

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera

Kiedy:

12.04.2018

Gdzie: ul. Benicka 9
63-700 Krotoszyn

Data publikacji: 2018-04-16 13:11:51

Kategoria

Wystawy

Tagi

wystawa

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

W czwartek, 12 kwietnia 2018 r. odbył się w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera wernisaż wystawy haftu krzyżykowego Marii Politowicz.

Urodzona na Ziemi Lubuskiej, od lat mieszkanka Krotoszyna. Maria Politowicz jest szczęśliwą babcią pięciorga wnucząt. Haftuje od 25 lat. Zaczynała od haftu richelieu, obecnie haftuje najczęściej haftem krzyżykowym. Kocha kwiaty i to one są szczególnie ulubionym tematem jej haftowanych obrazów. Swojemu hobby, którym „zaraziła” także młodszą wnuczkę, poświęca się szczególnie w okresie zimowym.

Jej pasją są także podróże, a turystyka jest zarówno przyjemnością jak i pracą, pracuje bowiem jako pilot i przewodnik wycieczek w kraju i za granicą. Maria Politowicz jest także doskonałą kopistką, o czym świadczyć może haftowana kopia obrazu Renoira – „Róże i jaśmin”. Swoje prace dwukrotnie wystawiała w Galerii Refektarz w Krotoszynie. Dwukrotnie zdobyła także Grand Prix w projekcie ”Senior z inicjatywą” (2012 i 2014) w Krotoszynie oraz w Kaliszu (2012).

Na wstępie dyrektor Ewa Bukowska powitała przybyłych gości, wśród których była Joanna Ziembińska-Szczurek, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Później głos zabrała autorka prac, która opowiedziała o swojej pasji.

Następnie licznie przybyli goście mogli podziwiać wspaniałe prace i porozmawiać z artystką. Ekspozycję można oglądać do 30 kwietnia br. wystawione w holu biblioteki na II piętrze.

Lokalizacja wydarzenia

Pokaż trasę

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.