Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce cookies. Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.

{[{category.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej organizatorów

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
{[{category.name}]}
{[{tag.name}]}

{[{char.name}]} najwięcej wydarzeń powiat{[{region.name}]}

Brak miejscowości rozpoczynających się literą: {[{placesFilteredBy}]}

{[{place.name}]}
Data
{[{month.name}]}
{[{day.name}]} {[{day.day}]}
« wcześniejsze daty dalsze daty »
{[{category.name}]} {[{tag.name}]} {[{place.name}]} {[{date.date_from}]} - {[{date.date_to}]} wyczyść

Wystawa fotografii "Elizeusz Cieślik – 75 lat twórczości"

Organizatorzy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury

Kiedy:

13.09.2017 17:00 - 30.09.2017

Gdzie: ul. Bolesława Prusa 3
60-819 Poznań

Data publikacji: 2017-09-04 11:57:45

Kategoria

Fotografia Wystawy

Tagi

wystawa fotografii

dodaj do kalendarza Google Calendar Outlook drukuj

Zapraszamy do Galerii WBPiCAK w Poznaniu na wystawę fotografii "Elizeusz Cieślik – 75 lat twórczości", którą będzie można oglądać od 13 września. Wystawa ma charakter retrospektywny – zostaną pokazane najlepsze prace artysty jakie na przestrzeni 75 lat wykonał i prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Elizeusz Cieślik, urodził się w 1031 r. w Kaliszu (86 lat). Zaczął fotografować w 1942 r. malutkim aparacikiem o formacie kadru 3x4 cm. W 1964 przeprowadził się do Poznania i podjął pracę w  zarządzie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez całe swoje życie nie rozstawał się z aparatem fotograficznym. W 1976 r. związał się z Poznańskim Towarzystwem Fotograficznym, gdzie pełnił funkcję członka zarządu, oraz kierownika sekcji przyrodniczej. Od 1.01.1996 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. W 2002 r. został członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP - Stowarzyszenie Twórców, uzyskując tytuł Artysty Fotografa. W 2007 r. wspólnie z paru innymi osobami założył prężną grupę fotograficzną „Sześciokąt”. Jest autorem albumu fotograficznego pt. Rogaliński Park Krajobrazowy  i twórcą diaporamy „Rogaliński Park Krajobrazowy”

Mimo zaawansowanego wieku Elizeusz Cieślik wciąż jest aktywnym twórcą i animatorem fotografii. Zafascynowany urokami jakie dostrzega każdego dnia w świecie przyrody –  od lat propaguje na licznych wystawach fotograficznych Rogaliński Park Krajobrazowy pokazując wiekowe dęby. Swoim umiłowaniem przyrody i fotografii  zaraża wszystkich, z którymi ma kontakt. Razem z synem Pawłem opracował i realizuje autorski program edukacji fotograficznej dzieci i młodzieży. W latach 2010 – 2014 prowadził  jedyną w Polsce SZKOLNĄ GALERIĘ FOTOGRAFII FOTOOKO w Pigłowicach k/Środy Wielkopolskiej. Od 2014 r  Organizuje zajęcia fotograficzne w szkołach gminy Kórnik. W Kórnickim Ośrodku Kultury regularnie prezentuje prace swoich podopiecznych, a wernisaże każdorazowo przyciągają liczne rzesze młodych miłośników fotografii i ich rodziców.  Biorąc pod uwagę fakt, iż fotografowaniem zafascynował się w 1942 roku, to obecnie mija 75 lat uprawiania tej pięknej pasji. Pasji fotografowania, ale równocześnie upowszechniania i popularyzowania tej dziedziny sztuki. Wystawa w WBPiCAK w Poznaniu we wrześniu 2017 r. ma charakter retrospektywny – zostaną pokazane najlepsze prace artysty jakie na przestrzeni 75 lat  wykonał i prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Lokalizacja wydarzenia

Wyniki wyszukiwania ({[{total}]})

brak wyników wyszukiwania

Newsletter

Zapisano adres do bazy.

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera.